Gdynianie pierwsi w Polsce z prestiżową nagrodą Architizer Vision Awards

Gdynianie z pracowni Element zostali pierwszą firmą w Polsce nagrodzoną prestiżową, międzynarodową nagrodą Architizer Vision Awards i to w dwóch kategoriach! W ręce zespołu trafiły tytuły: ”Best Architectural Visualization Studio of the Year 2023″ za całokształt twórczości oraz „Best Photorealistic Architectural Visualization of the Year 2023” za wizualizację Siedziby Głównej / Terminalu promowego firmy Smyril Line, w Tórshavn na Wyspach Owczych, zaprojektowanego przez słynną duńską pracownię architektoniczną – Henning Larsen Architects.

Element z nagrodą w Architizer Vision Awards

– To najwyższe możliwe osiągnięcie w naszej dziedzinie, które podniosło naszą firmę na szczyt w branży wizualizacji architektonicznych na całym świecie. – cieszy się z wyniku Jakub Figel z pracowni Element, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. – Doceniono nas za to, że jesteśmy bardziej fotografami, niż technicznymi twórcami świata 3D. Nie robimy tylko ładnych/słonecznych zdjęć ani nie składamy pustych obietnic. Zamiast tego staramy się pokazać prawdziwą wartość projektu w uczciwy i obiektywny sposób. Dodatkowo jesteśmy przekonani, że przyszłość reprezentacji architektonicznej leży w ciągłym poszukiwaniu nowych technologii i środków wyrazu. Nasza firma z odwagą eksperymentuje z nowymi podejściami, by jeszcze lepiej komunikować architekturę naszym klientom i szerokiemu gronu odbiorców – dodaje.

Element - Thorshavn Terminal - Henning Larsen Architects
Element – Thorshavn Terminal – Henning Larsen Architects

Estetyka, innowacyjność i wpływ

Jury, składające się z wybitnych ekspertów z dziedziny architektury i wizualizacji, oceniało prace spośród setek zgłoszeń, wybierając tylko nielicznych wyróżnionych. Pracownia Element osiągnęła to wyjątkowe wyróżnienie dzięki podejściu do estetyki, innowacyjności oraz wpływowi projektów. Jury dokładnie analizowało zgłoszenia, biorąc pod uwagę trzy kluczowe aspekty: estetykę, innowacyjność i wpływ.

Element - Bastion Miś, Gdańsk - Karolina Jankowska
Element – Bastion Miś, Gdańsk – Karolina Jankowska

Jury uznało w uzasadnieniu nagrodzone prace nie tylko za piękne, ale także doskonale oddające charakter otoczenia, które przedstawiają. Wpływ to czynnik, który, choć trudny do zmierzenia, uwzględnia fakt, że prace gdyńskiego studia inspirują szeroką społeczność projektową i wywołują nowe pomysły wśród innych profesjonalistów w branży. – To dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że nasza pasja i zaangażowanie w pracę nad wizualizacją architektoniczną są doceniane na międzynarodowej scenie. Jesteśmy dumni, że reprezentujemy Polskę w tej prestiżowej konkurencji i że nasza firma stała się liderem w dziedzinie wizualizacji architektonicznych na całym świecie podkreśla Jakub Figel.


Pracownia: Element | welcometoelement.com

Zobacz również: Wystawa Marzyciele epoki industrialnej – malarstwo w Gdańsku w XIX wieku | Anastazja „Nastka” Drabot stworzyła plakat dla Disney+ do serialu „Ahsoka”

Element - Chopin’s Centre | Żelazowa Wola
Element – Chopin’s Centre | Żelazowa Wola
Element - Church, Sarnen - Mulder Zonderland
Element – Church, Sarnen – Mulder Zonderland
Element - E – Pavilion Interior
Element – E – Pavilion Interior
Element - E-Tower, New York
Element – E-Tower, New York
Element - IOM Headquarters, Geneva - G8A Architecture & Local Architecture
Element – IOM Headquarters, Geneva – G8A Architecture & Local Architecture
Element - Prison in Antwerp - Hootsmans architectuurbureau
Element – Prison in Antwerp – Hootsmans architectuurbureau
Element - Shelley Residence, Melbourne
Element – Shelley Residence, Melbourne
Element - The Curve, IJsselstein - E V A
Element – The Curve, IJsselstein – E V A
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter