Geometryczne kształty i skandynawskie motywy

Geometryczne kształty i skandynawskie motywy

Jaki styl jest teraz najbardziej popularny? Zdecydowanie skandynawski. Zobaczcie kolejną realizację, tym razem Partner Design.  Jak przyznają sami projektanci – praca nad projektem tego 75-metrowego mieszkania trwała długo, ale było warto. Dzięki temu udało się zadbać niemal o każdy szczegół. Mieszkanie urządzono dla rodziny z dwójką dzieci, którym zaproponowano geometryczne formy i skandynawskie motywy.

Niewątpliwie pierwsze skrzypce w tym projekcie grała podłoga. Piękna, dębowa deska została ułożona w jodełkę, co silnie nawiązuje do skandynawskiego wzornictwa. Odważnie połączono ją z heksagonalnymi płytkami gresowymi w wyraziste geometryczne wzory. Plaster miodu jest powtarzającym się motywem – przede wszystkim jest widoczny w hallu wejściowym oraz łazience.

Centralnym miejscem mieszkania jest otwarta, choć wizualnie oddzielona od salonu kuchnia w formie aneksu. Zastosowano prostą zabudowę, z kontrastowym wyraźnym wzorem w pasie fartucha międzyszafkowego i jasne drewniane blaty z wyraźnym rysunkiem drewna.

O ile część dzienna jest bardzo jasna, a zastosowane wzory są tam silnie zaznaczone, część sypialniana jest bardzo delikatna, subtelna i romantyczna. Świetnie spisały się w niej tapety Cole&Son. Duży nacisk w projektowaniu postawiono na oświetlenie – bez tego efekt końcowy nie byłby tak spektakularny. Znaczna część lamp w części dziennej została wykonana z połyskującej miedzi, dodatkowo rozświetlające wnętrze.

Foto: Zajączkowski Photography

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter