Glëna, czyli po kaszubsku glina! Wyjątkowa wystawa ceramiki!

Zbliża się druga edycja wydarzenia GLËNA, którego założeniem jest stworzenie kolekcji ceramiki przez lokalnych artystów niezwiązanych na co dzień z tą dziedziną twórczą. Inspiracją do stworzenia prac to ponownie region Kaszub i Pomorza.

Glëna, po kaszubsku glina!

Na wystawie będzie można obejrzeć 13 prac ceramicznych zaprojektowanych przez ilustratorów, grafików, rzeźbiarzy, projektantów, studentów ASP. Twórcy o różnych artystycznych specjalizacjach nie są profesjonalnymi ceramikami, ale ich świeże spojrzenie i doświadczenie w innych dziedzinach artystycznych przyniosły interesujące połączenie różnych technik i stylów, wprowadziły nowe elementy i kreatywność do tej dziedziny.Powstały dzięki temu prace oryginalne i unikatowe.

Glëna - Anita Wasik
Anita Wasik

GLËNA łączy tradycyjne metody rzemieślnicze z nowymi technologiami. To połączenie przyniosło fascynujące rezultaty, pokazując, jak nowoczesne narzędzia i techniki takie jak druk 3D, mogą wzbogacić tradycyjne rzemiosło. Technika odlewania masą lejną, którą wykorzystano do powstania wszystkich prac, dała artystom duże pole do kreatywnego eksperymentowania i tworzenia unikalnych form.

Glëna, czyli po kaszubsku glina! Wyjątkowa wystawa ceramiki!

Uczestnicy projektu Glena: Anita Wasik, Ania Rudak, Patrycja Podkościelny. Aleksandra Prusinowska , Eugenia Tynna, Magda Mokrzan, Monika Gradzik, Julia Łaskarzewska, Anna Wieczorek, Krzysztof Kossak, Jacek Wielebski, Vasyl Savchenko.


Wystawy
tuBaza
, Al. Zwycięstwa 291, Gdynia 9-25.06.2023,
Gdynia Design Days PPNT Gdynia 01-09.07.2023.

Zobacz również: Wystawy Gdynia Design Days 2023 | Fasady gdańskich żłobków promują dobry dizajn

Glëna - Julia Łaskarzewska
Julia Łaskarzewska
Glëna - Eugenia Tynna
Eugenia Tynna
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter