Going Triple A – kompleks drewnianych domów w austriackim Tyrolu

Jesień nadchodzi. Wieczory robią się coraz dłuższe, coraz chłodniejsze. Drzewa mienią się ciepłymi kolorami w promieniach wrześniowego słońca. Alpy o tej porze roku wyglądają zjawiskowo. Dlatego już dziś zapraszamy was do austriackiego Tyrolu, do uroczej miejscowości Going am Wilden Kaiser, gdzie znajduje się Going Triple A.

Going Triple A – Relaks na południowym zboczu

Tu na łagodnym zboczu niedaleko Kitzbühel rozgościł się kompleks drewnianych domów Going Triple A, w którym tradycyjna tyrolska architektura przetłumaczona została przez architekta na język współczesności. W uzyskaniu spektakularnego efektu we wnętrzach apartamentów pomogła włoska marka Glamora — producent wielkoformatowych grafik ściennych, których produkty dostępne są w sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Yorkshire
Going Triple A – projekt Norbert Mitterer – grafika Glamora Yorkshire

Autorem projektu zjawiskowego kompleksu hotelowego na alpejskim zboczu jest architekt Norbert Mitterer. Jego intencją było stworzenie miejsca, które przy zapewnieniu maksymalnej prywatności gości, zagwarantuje im także wszelkie hotelowe luksusy: basen, saunę, salę fitness.

Wokół tylko niebo, skały i dzika przyroda

Z okien apartamentów roztacza się widok na dziką przyrodę, której bliskość jest nieodłącznym elementem kompleksu. To natura i elementy tradycyjnej drewnianej tyrolskiej architektury zadecydowały o stonowanej kolorystyce wnętrz. Ich wyjątkowości niepowtarzalność osiągnięto z pomocą designerskich mebli oraz wielkoformatowych grafik marki Glamora, których wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Going Triple A - kompleks drewnianych domów w austriackim Tyrolu - projekt Norbert Mitterer - foto Jenny Haimerl
Going Triple A – kompleks drewnianych domów w austriackim Tyrolu

Dzięki tapetom marki Glamora każdy z apartamentów ma swoją własną identyfikację – wzór oraz fakturę – mówi architekt Norbert Mitterer.

Tapety inspirowane przyrodą

W projekcie aranżacji wnętrz Going Triple A wielkoformatowe grafiki ścienne odgrywają ogromną rolę. Te, które wybrano do dekoracji apartamentów, współgrają z architekturą, otoczeniem, a także decydują o klimacie pokoi.

Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Moonlover
Going Triple A – projekt Norbert Mitterer – grafika Glamora Moonlover

– Przy projektowaniu wnętrz, najważniejsze było dla nas stworzenie niepowtarzalnych aranżacji w każdym z pomieszczeń. Już w trakcie tworzenia koncepcji, wybieraliśmy znaczące elementy stylu i paletę kolorystyczną – opowiada architekt.

We wnętrzach przeważają subtelne odcienie – od szarości po czerń. Kolorystyka nawiązuje do wykorzystanych materiałów budowlanych – surowego drewna, naturalnego kamienia i betonu.

Going Triple A - kompleks drewnianych domów w austriackim Tyrolu - projekt Norbert Mitterer - foto Jenny Haimerl
Going Triple A – kompleks drewnianych domów w austriackim Tyrolu

Glamora – grafiki piękne jak natura

Wśród wybranych przez projektantów wnętrz tapet znalazły się kolekcje inspirowane dziką przyrodą, taką samą, jaka otacza kompleks hotelowy. Na ścianach pokojów majaczą skaliste stoki, tańczą cienie rzucane przez drzewa, rysują się wzory naturalnego kamienia oraz starego, spękanego od wiatru i słońca drewna.

Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Yorkshire
Going Triple A – projekt Norbert Mitterer – grafika Glamora Yorkshire

– Grafiki Glamory znakomicie komponują się z drewnianą architekturą Tyrolu. Nadają charakteru każdemu z apartamentów, dzięki nim w pokojach uniknęliśmy nudy i standaryzacji – podsumowuje Norbert Mitterer, architekt kompleksu hotelowego Going Triple A.

Grafiki ścienne marki Glamora drukowane są na najwyższej jakości powłokach winylowych, które fakturą przypominają tkaninę. Tworzą zmywalną, odporną na zabrudzenia powierzchnię, łatwą w codziennej pielęgnacji. Zastosowany do ich produkcji materiał jest antybakteryjny i trudnopalny. W ofercie firmy znajdziemy również grafiki wykonywane na materiałach o podwyższonych parametrach akustycznych lub przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

Projekt wnętrza: Norbert Mitterer
Zdjęcia: Glamora

Zobacz również: Hotel Aries – relaks i stylowy wypoczynek w Zakopanem | Ibis Styles Bolesławiec

Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Sensation
Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Sensation
Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Nomad
Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Mishan
Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Kalahari
Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Ego
Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Ataraxie
Going Triple A - projekt Norbert Mitterer - grafika Glamora Amber
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter