Grant of Colour by Tarkett – konkurs dla architektów

Tarkett, to firma zajmująca się produkcją najwyższej jakości pokryć podłogowych do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Jest to firma z wieloletnimi tradycjami, która wielką wagę przywiązuje do środowiska naturalnego, a także akcji społecznych i edukacyjnych, co niejednokrotnie jest podkreślane w działalności firmy.

Konkurs Grant of Colour by Tarkett

3 lutego wystartowała I edycja konkursu GRANT OF COLOUR by Tarkett, skierowanego do młodych projektantów i architektów. Zadanie konkursowe polega na wybraniu przestrzeni dydaktycznej i stworzeniu nowej koncepcji tego miejsca, w oparciu o raport Studium Kolorów przygotowany przez Tarkett.

Grant of Colour by Tarkett - konkurs dla architektów

Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu koncepcyjnego na bazie prawdziwej przestrzeni znajdującej się w budynkach dydaktycznych (przedszkola, szkoły, uczelnie). Uczestnik konkursu, którego projekt zajmie I miejsce oprócz nagrody indywidualnej zdobędzie nagrodę dla placówki, której przestrzeń była bazą do wykonania projektu. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 projektów.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich studentów architektury, architektury wnętrz i wzornictwa (I – V rok) oraz absolwentów wyżej wymienionych kierunków, którzy nie ukończyli 31 roku życia.

Grant of Colour by Tarkett - konkurs dla architektów

Jury konkursu Grant of Colour by Tarkett

Dorota Sibińska – XY Studio | Przewodnicząca jury

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Od 2004 roku prowadzi wraz z Martą Nowosielską i Filipem Domaszczyńskim własną pracownię projektową XY Studio, specjalizującą się w projektowaniu obiektów przeznaczonych dla najmłodszych. Od 2009 roku pracownia rozwija markę atestowanych mebli dziecięcych Locomoco, laureata nagrody „Must Have 2011”. Na przełomie ostatnich dziesięciu lat zaprojektowali ponad kilkadziesiąt wnętrz przeznaczonych dla młodych użytkowników, a zaprojektowane przez nich przedszkola zdobyły wiele nagród i wyróżnień m.in. SARP oraz Polityki.

Grant of Colour by Tarkett - konkurs dla architektów - XY Studio | Przewodnicząca jury

Katarzyna Schmidt-Przewoźna – School of Form | Członkini jury

Designer, projektant tkanin i aranżacji wystaw. Prowadzi wykłady w School of Form. Ukończyła z wyróżnieniem architekturę wnętrz i tkaninę na PWSSP w Poznaniu. Jest autorką i współautorką około 100 publikacji naukowych z zakresu barwienia naturalnego, tkaniny, sztuki oraz rzemiosła artystycznego. Organizuje warsztaty barwienia naturalnego, propagując historyczne i własne metody technologiczne. Brała udział w 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w ponad 80 Międzynarodowych Konferencjach Naukowych. Aranżowała ponad 20 wystaw muzealnych.

Grant of Colour by Tarkett - konkurs dla architektów - Katarzyna Schmidt-Przewoźna School of Form | Członkini jury

Katarzyna Klimek – Tarkett | Członkini jury

Grant of Colour by Tarkett - konkurs dla architektów - Katarzyna Klimek Tarkett | Członkini jury

Architekt, Projektant Wnętrz Komercyjnych z wieloletnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma liczne projekty wnętrz dla klientów międzynarodowych. Współautorka przewodnika „Inwestycje w Przestrzeń Przyjaznej Szkoły”, zrealizowanego w ramach współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz PFR. W swojej pracy skupia się na holistycznym podejściu do projektowania, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu przestrzeni na zachowania człowieka. Swoje doświadczenie w tym zakresie skutecznie wykorzystuje w projektowaniu przestrzeni publicznych oraz komercyjnych.

Nagrody w konkursie Grant of Colour by Tarkett

I miejsce – 4000 zł + voucher o wartości 3000 zł na produkty firmy Kinnarps, partnera konkursu

+ Voucher o wartości 5000 zł na produkty Tarkett dla placówki, której przestrzeni użyto w zwycięskim projekcie
II miejsce – 3000 zł + voucher o wartości 3000 zł na produkty firmy Kinnarps, partnera konkursu
III miejsce – 2000 zł + voucher o wartości 3000 zł na produkty firmy, partnera konkursu

Grant of Colour by Tarkett - konkurs dla architektów

Terminy:

Rozpoczęcie konkursu – 3 lutego 2020 roku.

Ostateczny termin przesyłania prac – 31 sierpnia 2020 roku.

Od 16 marca 2020 roku uczestnikami konkursu Grant of Colour mogą być wszyscy studenci architektury, architektury wnętrz oraz wzornictwa (I – V rok) a także absolwenci wyżej wymienionych kierunków, którzy nie ukończyli 31 roku życia. Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa COVID-19 firma Tarkett dbając o bezpieczeństwo uczestników konkursu Grant of Colour, udostępniła bazowe rzuty, na podstawie których możliwe jest tworzenie konkursowych projektów. Samodzielne pozyskanie rzutu przestrzeni nie będzie już wymagane do wzięcia udziału w konkursie, dodatkowo termin składania projektów został przedłużony do 31.08.2020 roku.

Przypominamy, że aby wziąć udział w konkursie wystarczy:

  • Zarejestrować się na grantofcolour.pl
  • Zapoznać się z raportem Studium Kolorów
  • Zgłosić swój projekt

Szczegóły na https://www.grantofcolour.pl oraz pod adresem mailowym konkurs.tarkett@jobdone.pl

Grant of Colour by Tarkett - konkurs dla architektów
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter