Grynasz Studio na Tokyo Design Week

Grynasz Studio na Tokyo Design Week

Od 2 do 7 listopada 2016r. podczas Tokyo Design Week 2016, będzie można zobaczyć najlepsze polskie projekty Grynasz Studio. PLN Design objęło patronat nad wystawą Grynasz Studio.

„Elements” – wystawa projektów Grynasz Studio, będąca narracją do obecnego kierunku poszukiwań projektantów, pokazująca efekty współpracy zarówno z dużymi polskimi firmami, parkami technologicznymi jak i manufakturami.

Wśród produktów zobaczymy m.in. meble tapicerowane marki Marbet Style, siedziska i czarki Meesh, modułowe meble zaprojektowane dla Fam Fary, ceramikę do parzenia kawy i herbaty zrealizowaną wspólnie z dolnośląską Fabryką Porcelany „Karolina”.

Czaj

Rodzina naczyń do parzenia kawy i herbaty. Kształty poszczególnych naczyń zaprojektowane zostały w sposób umożliwiający ich sztaplowanie i wygodne przechowywanie. Rant dzbanka tworzy „lejek” tak by móc bezproblemowo napełnić go wodą, natomiast specjalne wyprofilowanie dzióbka dzbanka zapewnia komfortowe nalewanie płynów.

Kolekcja powstała we współpracy z Fabryką Porcelany „Karolina”.

SLOW

Siedzisko SLOW jest efektem połączenia doświadczenia portugalskich rzemieślników z polską technologią obróbki drewna. Dzięki zastosowanej konstrukcji otrzymujemy mebel kompaktowy łączący funkcję pufy i pojemnika. Naturalne materiały czynią ze SLOW mebel nie tylko spełniający określoną funkcję, ale sensualny i oddziałujący na użytkownika i wnętrze, w którym się znajduje.

Zaprojektowane dla marki MEESH.

CORAL

Pufa zachęcająca do relaksu i zwolnienia tempa. Inspirowana organicznymi strukturami i podwodną kolorystyką.

Zaprojektowane dla marki MEESH.

NERO

Filiżanka do espresso inspirowana włoskim sposobem parzenia kawy, gdzie napój serwuje się w podgrzanym naczyniu. Forma i materiał pozwala na długie utrzymanie ciepła. Filiżanka wyprodukowana została ze stali nierdzewnej metodą druku 3D w technologii Selective Laser Sintering.

Wydrukowane w Infinitech.

MIODOWNIK

Łyżeczka do miodu inspirowana architekturą plastra miodu. Forma jej pozwala na porcjowanie miodu bez zbędnych kropel. Łyżeczka wyprodukowana została ze stali nierdzewnej metodą druku 3D w technologii Selective Laser Sintering.

Wydrukowane w Infinitech.

Grynasz Studio założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza jest multidyscyplinarnym zespołem projektantów, który zajmuje się projektowaniem produktu, wystawiennictwem i grafiką użytkową. Ich studio mieści się w Warszawie. Dzięki współpracy z różnymi twórcami i producentami Grynasz Studio tworzy projekty innowacyjne, oryginalne, kompleksowe.

Projekt jest współorganizowany przez Culture.pl.
Patronem wystawy jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

Wpisz szukane słowo i kliknij enter