Grzejnik z betonu od Luxrad i Tekt Concrete

Beton we wnętrzu to ten trend, który chętnie wykorzystywany jest w projektowaniu wnętrz. Idealnie wpisuje się w styl minimalistyczny czy loftowy. Używany jest do dekoracji ścian, produkcji mebli i dodatków. Marka LUXRAD połączyła swoje siły z TEKT CONCRETE i tak powstał grzejnik z betonu – Rebus!

Współpraca Luxrad i TEKT Concrete

Marka LUXRAD od lat znana jest z nieszablonowych projektów. Ich zespół projektantów chętnie podejmuje nawet najtrudniejsze wyzwania. Jednym z nich był właśnie beton. Do współpracy zaproszono markę TEKT Concrete, która wprowadza na rynek elementy wyposażenia wnętrz i dekoracje z betonu architektonicznego. Nazywany “współczesnym kamieniem”, podobnie jak kamień naturalny jest niezwykle wymagający i niełatwy w obróbce.

Beton jednak od początku do końca powstaje za sprawą człowieka. Jego wytworzenie wymaga niemałej wiedzy, wysiłku i pasji, ale daje w zamian ogromne możliwości. Klienci to doceniają. Coraz częściej szukają materiałów i produktów nietypowych, ciekawych, dających w pewnym zakresie możliwość personalizacji, poczucia wyjątkowości. Ręcznie formowane, odlewane według precyzyjnie dobranych receptur dla osiągnięcia wyjątkowego efektu. Jak zatem stworzyć grzejnik z betonu?

Grzejnik z betonu! To możliwe.

Projektowanie grzejnika betonowego we współpracy z LUXRAD nie byłoby tak ciekawym procesem gdyby nie trzeba było przezwyciężać trudności. Pierwsza wątpliwość jaka się pojawiła to waga betonu, który wszyscy podświadomie kojarzymy z dużym ciężarem.

Grzejnik z betonu na ścianie z cegły. Grzejnik marki Luxrad.

Jednak nowoczesne metody produkcji betonu, użycie odpowiednich mieszanek i zbrojenia rozproszonego z włókna szklanego pozwoliły zredukować grubość ścianki obudowy betonowej do ok. 8-10 mm. Tu ważne było znalezienie odpowiedniej grubości dającej, z jednej strony wystarczającą wytrzymałość i sztywność, z drugiej zaś możliwie niewielką wagę przy zachowaniu odpowiednich właściwości akumulacji ciepła. Grzejnik musiał zostać poddany testom na sprawność oddawania ciepła.

Mocowanie grzejnika

LUXRAD w innych produkowanych modelach wykorzystuje kilka sposobów mocowania elementów i osłon. Zdecydowano, że w tym modelu mocowania ze stali nierdzewnej będą widoczne, ponieważ wpisuje się to w sposób postrzegania betonu architektonicznego przez odbiorców. Dobrano model mocowania wpuszczonego w grubość płyty betonowej.

Detal betonowego grzejnika projektu Luxrad i TEKT Concrete.

Beton architektoniczny to materiał o wyjątkowym charakterze. Trzeba lubić jego surowość, aksamitny chłód, nieprzewidywalność zabarwienia. W pierwszej kolejności marce LUXRAD i TEKT CONCRETE zależało na stworzeniu obiektu możliwie prostego w formie, grając jedynie na proporcjach, kolorze i fakturze materiału.

O drugiej nowości marki Luxrad przeczytać możecie TUTAJ.


Zobacz również: Farby Annie Sloan | Miękkie panele dekoracyjne Orwall

Grzejnik z betonu na ściane w salonie. Grzejnik projektu Luxrad i Tekt Concrete
Detal betonowej osłony grzejnika projektu Luxrad i TEKT Concrete
Osłona betonowego grzejnika projektu Luxrad i TEKT Concrete
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter