„Gwiazda Morza” i pierwsze wzorcowe wnętrza

„Gwiazda Morza” i pierwsze wzorcowe wnętrza

We władysławowskiej „Gwieździe Morza” powstały pierwsze pokoje hotelowe. W obiekcie, który będzie częścią Resortu Gwiazda Morza Spa & Sport znajdzie się 87 nowoczesnych jednostek hotelowych oraz 13 ekskluzywnych apartamentów mieszkalnych na najwyższych piętrach hotelu. Budowa obiektu niedawno się rozpoczęła, ale już dziś można zobaczyć jak wyglądają pierwsze dwa prototypowe pokoje tego nadmorskiego resortu. Wzorcowe wnętrza – tzw. mock upy powstały ponad 600 km od Władysławowa. W wykonaniu w najdrobniejszych detalach i z pełną starannością wnętrz udział brał cały dział hotelowy  krakowskiej pracowni projektowej Iliard.

Łukasz Koziana, właściciel pracowni Iliard, która projektuje Hotel tak uzasadnia tworzenie mock-up’ów:

Gwiazda Morza Resort Spa & Sport, dla której przygotowaliśmy wzorcowe wnętrza będzie nie tylko hotelem z doskonałym zapleczem konferencyjnym i biznesowym, ale również długo pobytowym. W hotelu tego rodzaju komfort pokoi będzie miał kluczowe znaczenie dla gości, którzy zdecydują się zaplanować w nim spędzenie wakacji. Dla architekta to z jednej strony swoisty poligon doświadczalny, ilustracja i zapowiedz tego, co będzie wypełniało przygotowywany hotel. Wszelkie rozwiązania, przygotowywane przez architekta są tu rewidowane przez Inwestora, zespół zarządzający hotelem, a czasem nawet potencjalnych Klientów. Z drugiej strony to potężna dawka pozytywnych emocji, eksplozja pomysłów i pokaz kreatywności, jaką wyzwala praca nad wnętrzami.  Dla Iliard, okres realizacji pokoi wzorcowych to zwieńczenie wielomiesięcznej pracy nad przygotowaniem projektu. W przypadku Gwiazdy Morza dodatkowym wyzwaniem był fakt, że jesteśmy odpowiedzialni za cały proces realizacji. Organizowaliśmy lokal, kontraktowaliśmy wykonawców, dostawców. Nadzorowaliśmy całościowo przebieg prac wykończeniowych i wyposażeniowych ze świadomością, że to Inwestor finalnie będzie naszym pierwszym gościem hotelowym, więc mobilizacja i odpowiedzialność była zwielokrotniona. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaufanie.

Pokoje wzorcowe przygotowuje się głównie z myślą o weryfikacji założeń projektowych. Wspomniany wyżej poligon odnosi się właśnie do sprawdzenia wszystkich detali, jakie zaplanowano – ich jakości, współgrania z innymi elementami wystroju wnętrza, funkcjonalności i zasadności. Sieci hotelowe posiadają obszerne manuale projektowe dotyczące rygorystycznych i bardzo szczegółowych wytycznych. W przypadku autorskiego hotelu, jakim będzie Gwiazda Morza proces pozwala na dużo większą kreatywność zespołu projektowego. Wchodząc do pokoju goście hotelowi często nie zdają sobie sprawy, że wszystko, z czym mają do czynienia w pokoju jest efektem bardzo świadomych decyzji.

Dwa pokoje wzorcowe to dwie odmienne propozycje na design. Jeden to „Nature”, który charakteryzuje się stosowaniem naturalnych, „prawdziwych” nieprzetworzonych materiałów jak drewno, beton, kamień, szkło, wełna, stal, miedz w swoich naturalnych kolorach. Otwarta, jasna i transparentna przestrzeń, m.in. dzięki dużym oknom, balkonom i przeszklonym łazienkom uzupełnia się i w pełni koresponduje z nadmorską przestrzenią. Drugi typ „Modern”, to propozycja mocno eksponująca przewodnią kolorystykę, elementy nowoczesnego wzornictwa.

W każdym pokoju meble i dodatki zostały indywidualnie zaprojektowane. Wzór okładzin betonowych, sposób piaskowania drewna, wzór wykładziny został opracowany do tego konkretnego projektu.

Łukasz Koziana: Wszystkie szczegóły można zobaczyć w krakowskim warsztacie pracowni Iliard. W hali magazynowej wybudowane są dwa pokoje w wiernych wymiarach i w pełnym wyposażeniu. Po wejściu do pokoju poczuć się można jak w nadmorskim funkcjonującym hotelu. Jest nawet wierny widok z okna hotelowego. Swoisty poligon doświadczalny, jakim jest poddawany projekt, będzie ostatecznie powtórzony we Władysławowie. Tam dopiero do wnętrza pokoju dostanie się świeże nadmorskie powietrze i w pełni ożyje.

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter