HABE i FAM FARA dla najmłodszych

Firma HABE Kinga Kosińska i marka FAM FARA podczas tegorocznego festiwalu Wroclove Design zaistniała równolegle w dwóch miejscach – przede wszystkim prezentując produkty na swoim stoisku, drugim miejscem była wystawa PROCES zorganizowana przez Grynasz Studio.

Współpraca HABE i FAM FARy z Kids Design Space rozpoczęła się od realizacji KRYJÓWKI – według projektu pracowni architektonicznej PORT w listopadzie 2015 r. Wiosną 2016 roku firma HABE wykonała także trzy prototypy: lampę zaprojektowaną przez Olę Mirecką oraz 2 biurka według projektu KUBASEK STUDIO, które można było podziwiać na strefie Kids Design Space podczas Wroclove Design 2016.

Projekt KRYJÓWKA powstał w trakcie dwuetapowych warsztatów Kids Design Space, podczas których dzieci wcieliły się w rolę architektów tworząc makietę własnej kryjówki w skali 1:1 z kartonów, papieru, tkanin, gałęzi oraz szyszek. Władze Wrocławia umożliwiły później wybudowanie takiej kryjówki, tym razem według projektu PORT, który zrealizowała firma HABE Kinga Kosińska, właściciel marki FAM FARA – generalny wykonawca koncepcji. KRYJÓWKA znajduje się w Infopunkcie Barbara we Wrocławiu.

Firma HABE Kinga Kosińska od kilkunastu lat zajmuje się wykonywaniem ekskluzywnych mebli sklepowych, biurowych, elementów przestrzeni wystawienniczych i publicznych. Produkty HABE wyróżniają się oryginalnością, prostotą, elegancją i nietuzinkowymi rozwiązaniami technologicznymi. Dzięki własnej stolarni i ślusarni jest w stanie realizować nawet najbardziej nietypowe projekty, podchodząc do nich niestandardowo i kreatywnie, często eksperymentując z materiałami, wprowadzając nowatorskie rozwiązania.

FAM FARA jest znana z kolekcji minimalistycznych a zarazem funkcjonalnych mebli KUBBIKI, wykonanych ze sklejki liściastej i skierowanych nie tylko dla dzieci. Cechą charakterystyczną mebli Fam Fara jest możliwość tworzenia nieskończonej ilości układów i dopasowania do różnych grup wiekowych począwszy od małego dziecka na dorosłych osobach kończąc.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter