HookPook – designerskie meble dla dzieci

Podczas projektowania i urządzania pokoju dziecka zawsze stajemy przed dylematem związanym z wyborem mebli. Czy mają to być produkty wykonane z drewna czy z płyty MDF. Jak dobrać meble, aby były odporne na kredki, farby i inne przedmioty często wykorzystywane przez dzieci. Szukając odpowiedzi na te pytania, trafiliśmy na markę HookPook.

Marka produkująca meble dla dzieci

HookPook to polska marka, która powstała w Warszawie w 2016 roku w pewne sierpniowe popołudnie. Firmę tworzy para projektantów, czyli Magdalena Kiełkiewicz i Kuba Gurnik. Oni również stanęli przed zadaniem wypełnienia przestrzeni w pokoju swojej córki. Chcieli postawić na fajne i mądre przedmioty. Brak takich produktów na rynku sprawił, że w ich głowie zakiełkowała myśl o stworzeniu marki produkującej ciekawe meble dla dzieci. W wyniku zbiegów okoliczności i niespodziewanych zdarzeń postanowili rozpocząć ich produkcję pod własnym szyldem.

Solidne, trwałe i wytrzymałe meble dziecięce marki HookPook

Meble dla dzieci pobudzające kreatywność

HookPook tworzy mobilne meble dla dzieci, które mają pobudzić najmłodszych do kreatywnej i aktywnej zabawy. Dodatkowo dają niesamowitą możliwość samodzielnego aranżowania własnego pokoju.

Inspiracją do stworzenia mebli było wspomnienia z dzieciństwa i marzenia o tajemniczej „bazie” w domu rodziców. Twórcy HookPook bardzo lubią uproszczenia. Możliwość stworzenia produktu, który będzie połączeniem mebla i zabawki okazała się bardzo kusząca.

Trwałe i wytrzymałe meble dziecięce marki HookPook

Wybór mebli dla dzieci

Wybierając meble dla dzieci, stajemy przed nie lada dylematem. Jak połączyć wymagania rodzica z oczekiwaniami dzieci. Twórcy marki HookPook radzą, aby w wyborze mebli i wystroju pokoju dziecięcego nie narzucać z góry określonej stylistyki.

Danie dzieciom możliwości aranżowania własnego pokoju uaktywnia w nich pokłady skrywanej kreatywności. Radość małych użytkowników, którzy mają możliwość pchania swojego  łóżka, wiązania sznurków na komodzie lub przykręcanie śruby do czego się da sprawia im ogromną frajdę.

Minimalistyczne i trwałe meble dziecięce marki HookPook

„Postawmy na minimalizm i pozostawmy dziecku pole do ekspresji. Nie przesadzajmy z bodźcami. Dzieci i tak są nieustannie bombardowane mnóstwem informacji. Czyste kolory, oszczędne dekoracje, dobra organizacja i odpowiednie światło – to składowe idealnego pokoju dziecięcego – mówi Magdalena Kiełkiewicz z HookPook”.

Dobrze zaprojektowany mebel

Dobrze zaprojektowany produkt to taki, który w wielu wymiarach jest odpowiedni i adekwatny.

Solidne i wytrzymałe meble dziecięce marki HookPook

„To taka rzecz, którą wygodnie się używa. Wygodnie to znaczy tak, że nie zastanawiamy się jak to mogłoby być lepiej zrobione, żeby było naprawdę dobre. Dobry mebel to rzecz, która ma własny styl i nie ulega mijającym trendom. To również produkt trwały i solidny. Gdy już go nie potrzebujesz to możesz przekazać go dalej. Uwielbiamy produkty, które mają długi cykl życia!„ – mówi Magdalena Kiełkiewicz.

Mebel dla dzieci z nagrodą must have

Jakość to kluczowa rzecz przy wyborze mebli dla dzieci. Twórcy HookPook wiedzą o tym doskonale.

Solidne i trwałe meble dziecięce marki HookPook

„Brakuje teraz solidnych rzeczy. Świat zalany jest jednorazowymi produktami. Uważamy, że warto płacić za jakość. Niestety trudno przekonać klientów, aby wybierali produkty o wyższej jakości, które po prostu muszą kosztować więcej. W dzisiejszych czasach to dwa przeciwstawne bieguny i cała zabawa polega na tym, żeby nie tracąc jakości spełnić ekonomiczne oczekiwania klientów – mówi Kuba Gurnik z HookPook”.

Piękne i praktyczne meble dziecięce marki HookPook

Marka projektując swoje meble, stawia na nietuzinkowe podejście do tematu. Przede wszystkim solidność, wysoki standard bezpieczeństwa, dostępność produktów od ręki. Meble są składane i dostarczane w pudłach do samodzielnego montażu. HookPook stawia również na minimalizm, dzięki któremu nie zalewa dzieci własną wizją dekoracji ich świata.

Te wszystkie cechy zostały dostrzeżone przez branżę. Seria mebli TOWN w 2017 roku została nagrodzona nagrodą must have przyznawaną przez Łódź Design Festival.

Zobacz również: Psyjaciele – marka stworzona z miłości do zwierząt | Marka CZAS – proste, lecz niebanalne zegarki

Ekologiczne meble dla dzieci marki HookPook
Meble w stylu skandynawskim dla dzieci marki HookPook
Minimalistyczne meble dla dzieci marki HookPook
Solidne meble dla dzieci marki HookPook
Wytrzymałe meble dla dzieci marki HookPook
Trwałe meble dla dzieci marki HookPook
Solidne meble dla dzieci marki HookPook
Marka HookPook i solidne, białe meble dla dzieci
Marka HookPook i ładne meble dla dzieci
Marka HookPook i ekologiczne meble dla dzieci
Marka HookPook i minimalistyczne meble dla dzieci
Marka HookPook i funkcjonalne meble dla dzieci
Dziecko bawiące się w dziecięcym pokoju
Marka HookPook i bezpieczne meble dla dzieci
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter