HOP Design: limitowana kolekcja plakatów

HOP Design lubi nas zaskakiwać, do pięknych projektów m.in. lamp dołączyła kolekcja grafik, które zaprojektował Bartek Bojarczuk tworzący także pod pseudonimem Illcat. Są one wyrazem nostalgii do polskich landszaftów sprzed lat. Do prezentacji wybrane Tatry, Bałtyk i Puszczę Białowieską.

Wybrane miejsca są jak archetypy spokoju, wolności i siły natury. Ich prezentacja odbiega od obecnej rzeczywistości, gdzie możemy spodziewać się cywilizowanej i zorganizowanej turystyki. Obecnie te miejsca są uporządkowane, posiadają wytyczone szlaki, ścieżki rowerowe i tablice z QR-kodami do aplikacji. Choć wszystkie te nowości ułatwiły nam wypoczynek, to nostalgia za tymi magicznymi czasami pozostała” – opowiada Konrad Hulak, który wraz z Kingą Chmielarz są odpowiedzialni za pomysł serii plakatów.

Grafiki powstały w limitowanej edycji 100 sztuk. Każdy egzemplarz jest unikatowy – został sygnowany przez autora i ponumerowany.

Taka grafika może być dobrym początkiem domowej kolekcji” – mówi Kinga Chmielarz, która prywatnie zbiera polskie plakaty i grafiki – „Celowo stworzyliśmy limitowaną liczbę egzemplarzy. Chcemy aby plakaty miały wartość kolekcjonerską. Za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat nasi potomkowie docenią posiadanie takich unikatów„.

Aby nadać trwałości plakatom wydrukowano je w technologii sitodruku na ekologicznym papierze o gramaturze 220 g/m2.  Papier o strukturze filcu, charakteryzuje się bardzo bogatą gamą odcieni. Jest idealnym materiałem do nadruków czarno-białych, gdy trzeba podkreślić detale półcieni i rastrów. Dodatkowym atutem papieru są ekologiczne wtrącenia.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter