Hop Design – połączenie sztuki z rzemiosłem

Hop Design to młoda polska firma oferująca produkty wyposażenia wnętrz, w tym lampy wiszące i stojące oraz tekstylia, takie jak pościel z czystej bawełny, koce z czystej wełny oraz ręczniki. Marka łączy w sobie siłę nowoczesnego projektowania i precyzyjne wykonanie. Stawia na wysoką jakość, solidną produkcję i polski design, w swoich produktach chętnie wykorzystując szlachetne, naturalne materiały. Ze względu na przywiązanie do tradycji marka kładzie nacisk na lokalnie zorientowaną, polską produkcję.

Polska marka Hop Design

W swoich projektach firma stawia na połączenie sztuki z rzemiosłem, gdzie kunszt artystyczny styka się z użytecznością. Firma podąża, w tym kontekście, drogą krakowskich artystów młodego pokolenia, którzy w 1913 roku założyli stowarzyszenie „Warsztaty Krakowskie”. HOP DESIGN wzbogaca tę ideę o nowoczesne podejście do projektów i starannie wyselekcjonowane materiały.

Hop Design - połączenie sztuki z rzemiosłem - pościel Free Love

Kinga Chmielarz-Hulak i Konrad Hulak

Markę tworzą Kinga Chmielarz-Hulak i Konrad Hulak. Hop Design to efekt połączenia ich zainteresowań oraz doświadczeń. Pochodzą z dwóch różnych branż – ona z kreatywnej, on z marketingu i sprzedaży. Kinga, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zajmuje się projektowaniem i nadzorem produkcji produktów. Konrad odpowiada za wytyczanie strategii firmy oraz jej zaplecze biznesowe, wraz ze sprzedażą. W wolnym czasie podróżują. Lubią być w ciągłym ruchu, jeżdżą po Polsce przyglądając się funkcjonowaniu innych miast. Dynamicznie spędzony czas jest dla nich inspiracją.

Hop Design - połączenie sztuki z rzemiosłem - pled ze 100% nowozelandzkiej wełny

Gdzie można kupić produkty Hop Design

Produkty HOP Design można zakupić w firmowych sklepie internetowym – fiufiu.com oraz w innych polskich i zagranicznych sklepach online. Firma współpracuje również z kilkoma sklepami w Polsce, głównie z concept storami, takimi jak: Rzeczy Same i Marka w Krakowie, Lumann w Gdańsku, siecią sklepów Euforma czy Kolorowych Snów w Łodzi. Właściciele firmy mają w planach rozwój sprzedaży zagranicznej, tak by promować dobry, polski design i lokalne rzemiosło w Europie na świecie. Już teraz firma eksportuje swoje produkty do Niemiec, Holandii, Belgii czy Francji.

Nagrody Hop Design

Marka jest laureatem wielu nagród, w tym międzynarodowej European Product Design Award, a także polskich: Must Have, Make Me i Dobry Wzór. Marka stworzyła wiele ciekawych produktów, m.in. pledy ze 100% nowozelandzkiej wełny czy kolekcję bawełnianej pościeli Free Love.

Zobacz również: Paula Matczak – nietuzinkowe grafiki od polskiej artystki | Vintage Print Seekers

Hop Design - połączenie sztuki z rzemiosłem - pościel Free Love
Hop Design - połączenie sztuki z rzemiosłem - pled ze 100% nowozelandzkiej wełny
Hop Design - połączenie sztuki z rzemiosłem - pled ze 100% nowozelandzkiej wełny
Hop Design - połączenie sztuki z rzemiosłem - pled ze 100% nowozelandzkiej wełny i lampka
Hop Design - połączenie sztuki z rzemiosłem - pled ze 100% nowozelandzkiej wełny na krześle
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter