Hotel Anders w Starych Jabłonkach – wnętrza po zmianach

Pandemia tylko na chwilę wstrzymała trwający od 2019 roku remont Hotelu Anders w Starych Jabłonkach na Mazurach. Po kilku tygodniach przestoju wiosną 2020 roku, przystąpiono do kontynuowania prac. W efekcie Hotel Anders zmienił się nie do poznania. Autorem projektu przebudowy hotelu jest pracownia Dżus Architekci z Olsztyna. Rolę współprojektanta pełniła natomiast spółka Trust Us.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Wszystkie pokoje zyskały zupełnie nowy wygląd i wyposażenie. Powstały również dwa nowe apartamenty. Całkowicie przearanżowano lobby recepcyjne, tworząc z niego przyjazną przestrzeń społeczną oraz nadano kompletnie nowy charakter strefie chillout z kręgielnią. Dodatkowo przebudowo zewnętrzny hotelowy dziedziniec, a na plaży nad jeziorem urządzono camper park. Sale konferencyjne zmieniły nie tylko design, ale zostały także wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. W ten sposób ukończonych zostało 70% zaplanowanych przed pandemią prac remontowych.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach - wnętrza po zmianach

Prawie 30 lat obecności Hotelu Anders na wymagającym rynku, który w ostatnim czasie jeszcze dotkliwie ucierpiał w wyniku pandemii, to wyjątkowa dla nas rocznica – podkreśla Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders. Świętujemy ją m.in. poprzez nowe inwestycje, które jeszcze bardziej podkreślają potencjał obiektu. Wyeksponowaliśmy widok na jezioro i lasy, bo lokalizacja to jeden z naszych największych atutów. Zmienia się rynek MICE, oczekiwania firm oraz jak nigdy wcześniej podlegamy czynnikom od nas niezależnym – 30 lat działalności to dobra okazja, by mile zaskoczyć naszych Gości i sprawić, że Hotel Anders napisze nowy rozdział swojej historii – dodaje.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach - wnętrza po zmianach

Daniel Błaszkiewicz, dyrektor generalny Hotelu Anders, dodaje: – Luksusowy 100-metrowy apartament z przestrzenią służącą spotkaniom biznesowym, pokoje z dużymi oknami, nowoczesny wystrój sal konferencyjnych w kolorach natury, sprzyjające nawiązywaniu relacji przestrzenie społeczne – to tylko niektóre z naszych nowości. Do wykończenia hotelu użyliśmy wielu materiałów, które chwalą się ekocertyfikatami, np. zastosowaliśmy ekotermiczne nowoczesne farby ścienne, a wykładzina w sali konferencyjnej i w przestrzeniach publicznych wykonana jest głównie ze starych sieci rybackich. Postawiliśmy na innowacyjne rozwiązania, ale takie które są przyjazne ludziom i środowisku oraz pozwalają cieszyć się naszą wyjątkową lokalizacją nad jeziorem, w otoczeniu lasu.

Przebudowa autorstwa pracowni Dżus Architekci z Olsztyna i Trust Us

Autorem projektu przebudowy Hotelu Anders jest Pracownia Dżus Architekci z Olsztyna, która znana jest z łączenia nowoczesności z elementami regionalnymi. Naturalne materiały, pastelowe kolory, szara ceramika – to elementy, których nie brakuje w nowej aranżacji hotelu.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach - wnętrza po zmianach

Zmiana aranżacji wnętrz obiektu jest zawsze ogromnym wyzwaniem, dlatego też cieszymy się, że mogliśmy pełnić w tym procesie rolę współprojektanta – mówi Daniel Ochońko, prezes zarządu Trust Us sp. z o.o. Rewitalizacja Hotelu Anders została szczegółowo zaplanowana i podzielona na kilka etapów. Ten, który właśnie zakończyliśmy, polegał na zmianie wystroju wnętrz i wyposażeniu w meble pokojów i wszystkich części wspólnych – lobby, recepcji i niewielkiej sali kinowej. Głównym założeniem inwestora było utrzymanie bliskości z naturą, dlatego też wśród dominujących materiałów znalazły się naturalne kolory drewna m.in. dębiny. Wszystkie inne elementy zostały utrzymane w stonowanej, pastelowej kolorystyce, ściśle według wytycznych inwestora i w ramach wyznaczonego budżetu – dodaje.

Hotel Anders

Hotel Anders położony jest w turystycznej miejscowości Stare Jabłonki na Mazurach Zachodnich, w sercu legendarnych Lasów Taborskich, nad malowniczym Jeziorem Szeląg Mały. Hotel znajduje się 10 km od Ostródy, 30 km od Olsztyna, 140 km od Gdańska, 220 km od Warszawy (droga ekspresowa S7, droga krajowa nr 16). Hotel posiada liczne atrakcje: basen, sauny, SPA, kręgielnia, dyskoteka, korty tenisowe, rowery, sprzęt wodny, 2 puby, automaty do gier, taras w widokiem na jezioro, plaża nad jeziorem, 11 ha terenu zielonego, boiska do siatkówki plażowej, piłki ręcznej plażowej i piłki nożnej, siłownia, bilard.

Restauracja Pałacowa Hotelu Anders jest laureatką wielu nagród krajów i międzynarodowych. Anders słynie z organizacji imprez sportowych na najwyższym poziomie – w 2013 roku zorganizowano tu Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej, najwyższe rangą po igrzyskach olimpijskim zawody w tej dyscyplinie sportu.

Zobacz również: Hotel Rezydent Sopot MGallery | Novotel Gdańsk Marina

Hotel Anders w Starych Jabłonkach - wnętrza po zmianach
Hotel Anders w Starych Jabłonkach - wnętrza po zmianach
Hotel Anders w Starych Jabłonkach - wnętrza po zmianach
Hotel Anders w Starych Jabłonkach - wnętrza po zmianach
Hotel Anders w Starych Jabłonkach - wnętrza po zmianach
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter