Hunny Badger – plakaty inspirowane podróżami

Plakaty Hunny Badger powstały jako alternatywa dla wszystkich produkowanych masowo. To wyjątkowe autorskie projekty, w których objawia się pasja do podróżowania i zachwyt nad otaczającym światem. Pojawiają się w nich także motywy z seriali, filmów i książek. A wszystko to na wyciągnięcie ręki, ponieważ można je zdobyć w sposób bezobsługowy! Chcecie dowiedzieć się więcej o marce? Przeczytajcie naszą rozmowę z założycielką Hunny Badger, Kamilą Milik.

Hunny Badger powstało przez przypadek czy był to zaplanowany koncept? Kiedy to wszystko się zaczęło?

Oficjalnie marka Hunny Badger powstała w 2015 roku. Zaczynając jednak od początku – swojego czasu zajmowałam się zawodowo aranżacją wnętrz. Wiele czasu poświęcałam na szukanie ciekawych i oryginalnych dekoracji, aby nadać każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Postanowiłam przy tym wykorzystać swoje zdolności graficzne i tak zaczęła się moja kilkuletnia już przygoda z „przemycaniem’’ plakatów do polskich domów. Dużo podróżuję, dlatego głównym motywem moich plakatów są miejsca przeze mnie odwiedzone, a także te bliskie mojemu sercu. Szczególnym sentymentem darzę Tatry i Podhale, gdzie dorastałam. Tę moją nienasyconą tęsknotę za górami przelałam na dwudziestu opublikowanych już plakatach, a kolejne wciąż czekają na swoją kolej.

Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Bieszczady

Czyli podróże to główna inspiracja przy projektowaniu Twoich plakatów?

Moją inspiracją do tworzenia są podróże, poznawanie historii danego miejsca, ale także seriale, filmy i książki. Jestem ogromną fanką plakatów od Anderson Design Group, które ukazują m.in. piękno amerykańskiego kontynentu. Za każdym razem, gdy je oglądam, wywołują u mnie ogrom emocji.

Hunny Badger to tylko plakaty?

Marka Hunny Badger ma dwa oblicza. Pierwsze oblicze to autorskie plakaty, sprzedawane tylko w formie cyfrowej. Drugie oblicze to zaawansowane produkty graficzne, których podstawą są tworzone przeze mnie wizualizacje wnętrz. Produkty te ułatwiają twórcom z całego świata prezentacje klientom swoich obrazów, plakatów, tapet, a także innych dekoracji ściennych.

Aktualnie w mojej ofercie jest już blisko 100 plakatów. Uważam, że takie prace potrafią nie tylko ożywić każde wnętrze, ale również dodać mu bardziej osobistego charakteru. To świetny sposób, aby w najbliższym nam otoczeniu wyrazić swoje pasje i zainteresowania.

Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Croatia

Wspomniałaś, że plakaty Hunny Badger dostępne są tylko w formie cyfrowej. Dlaczego nie zdecydowałaś się na sprzedawanie gotowych, wydrukowanych produktów?

Hunny Badger to marka nastawiona tylko na produkty cyfrowe. Moją misją jest tworzenie produktów jak najbardziej przyjaznych dla naszego środowiska. Kupujący nie płaci za przesyłkę, a dzięki szybkim płatnościom zakup i pobranie plakatu zajmuje tylko parę sekund. Z otrzymanym plikiem udaje się do najbliższemu punktu świadczącego usługi drukarskie. Daję klientowi wybór. Tylko od niego zależy wielkość wydruku plakatu, wybór papieru i koszt z tym związany. Dzięki takiemu rozwiązaniu plakat można powiesić na ścianie jeszcze tego samego dnia. Grafiki polecają się również do druku na innych podłożach, np. na płótnie, piance PCV, na pleksi oraz na tworzywie DIBOND.

Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Bieszczady

Moi klienci dostają produkt cyfrowy najwyższej jakości. Plakaty są projektowane i przygotowane do wydruku zgodnie z zaleceniami drukarni. Dzięki zakupom drogą cyfrową do ceny plakatu nie są doliczane koszty związane z wysyłką, pakowaniem i odpowiednim zabezpieczeniem produktu w transporcie. Co więcej, kupujący może na swoje prywatne potrzeby wydrukować plakat kilkukrotnie.

Pragnę jeszcze dodać, że moje projekty powstają również z myślą o wydrukach wielkoformatowych. Z wybranego obrazu można zrobić również niepowtarzalną tapetę lub naklejkę na ścianę. Możliwości wykorzystania moich plakatów sprawiają, że oferta Hunny Badger cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród architektów i projektantów wnętrz.

Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Mazury

Jak opisałabyś dobrze zaprojektowany produkt?

Dla mnie to taki produkt, który trafia do kupującego bezobsługowo. Jest to dla mnie szczególne ważne, bo z uwagi na podróże często bywam offline. Kupujący pobiera plakat w formie cyfrowej, który pozwala mu na wydruk w standardowym formacie wydruku A1, jak również w mniejszych formatach (50×70, A2, A3, A4, A5). Tylko od niego zależy wielkość wydruku plakatu i rodzaj podłoża. Ja wkraczam do akcji tylko w przypadku zamówienia niestandardowego. Najczęściej jest to prośba o udostępnienie plakatu w większym formacie niż A1 albo ewentualna zmiana napisu na plakacie.

Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Bałtyk

Jaką radę dałabyś osobie, która szuka ciekawego przedmiotu do swojego mieszkania?

Takiej osobie poradziłabym, aby zawsze szła za głosem serca, a nie podążała ślepo za trendami. Kolekcjonowała wspomnienia i otaczała się tylko przedmiotami, które są dla niej wyjątkowe. Niech otoczenie naszego domu będzie dla nas szczególnym miejscem, gdzie wyrażamy siebie, naszą kreatywność, pasje i zainteresowania.

Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Bałtyk z latarnią morską

Zdradzisz nam swoje najbliższe plany?

Obecnie pracuję nad wyjątkowym dla mnie projektem. Tworzę serię plakatów, która mam nadzieję, przyczyni się choć trochę do poprawy warunków bytowych zwierząt uratowanych przed śmiercią. Niestety nie jestem w stanie na tę chwilę zdradzić więcej szczegółów. Dodatkowo w planach są kolejne podróże po Polsce, które będą inspiracją do kolejnych plakatów Hunny Badger!

Szukacie innych dekoracji na ścianę? Możecie o nich przeczytać TUTAJ, TUTAJ lub TUTAJ.

Zobacz również: Paula Matczak – nietuzinkowe grafiki od polskiej artystki | Niepowtarzalne obrazy z żywicy epoksydowej

Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Bałtyk z plażą
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Karkonosze
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Kraków
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Łódź
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Lublin
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Mazury
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Paris
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Podlasie
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Poznań
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Tatry
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Twin Peaks
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat zachód słońca nad Warszawą
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat syrenka Warszawska
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Wrocław
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Podlasie
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Rome
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakaty Tatry i Bałtyk
Plakaty Hunny Bagder inspirowane podróżami - plakat Zakopane
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter