Husarska Design Studio: nowa kolekcja dziecięcych mebli dla Bellamy

Projektanci z krakowskiego studia stworzyli mebelki, z którymi dziećmi zechcą się zaprzyjaźnić na długie lata. I będą mogły to zrobić: sprzęty zostały zaprojektowane tak, aby rosły razem z dziećmi.

Kolekcja powstała dla marki Bellamy, znanego i cenionego w Europie producenta mebli dla najmłodszych. Jednak pracy designerów przyglądał się z uwagą nie tylko zleceniodawca, ale i… rodzice oraz dzieci, przyszli użytkownicy mebli.

„To nasze tradycyjne podejście: wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których przeznaczone są produkty. Bacznie nadstawiamy ucha i zbieramy wszystkie podpowiedzi oraz krytyczne uwagi” – opowiada Jadwiga Husarska-Sobina, CEO Husarska Design Studio. „Dlatego Hoppa zawiera nowatorskie elementy, z których najważniejsza jest montowana do łóżeczka półka na elektroniczną nianię”.

Wspomniana półka to nie tylko dowód na uwzględnienie potrzeb rodziców, ale i pomysłowość projektantów. Gdy stosowanie elektronicznej niani stanie się zbędne, półka zostaje przekształcona w ścienną półkę. Idealną na zabawki czy książki. Podobnych elementów, dorastających wraz z mieszkańcem pokoju, jest znacznie więcej.

„Wystarczy kilka ruchów, by łóżeczko zamieniło się w tapczan. Drabinka z tego łóżka staje się organizerem lub ścianką do wieszania pojemników, a jego boki zostają wykorzystane jako blat małego biurka” – demonstruje Magdalena Paleczna, projektantka produktu w HDS.

Meble z kolekcji Hoppa są więc na tyle uniwersalne, że przez kilka lat z powodzeniem będą spełniać rosnące wymagania rosnącego dziecka. A przy okazji – pozwolą ograniczyć wydatki rodziców, którzy nie będą musieli inwestować w nowe wyposażenie pokoju.

O trwałości łóżka, szafy, komody i regału decyduje także materiał ich wykonania. Projektanci zdecydowali się na naturalne drewno. Nie pozostało bez wpływu na stylistykę. Lekka bryła mebli oraz przewaga bieli wpisują się w przyjemny dla oka styl skandynawski.

Kolekcja będzie miała swoją premierę podczas prestiżowych targów Kider + Jugend 2016, odbywających się w Kolonii i gromadzących kluczowych producentów towarów dla niemowlaków i dzieci z całego świata. Husarska Design Studio przygotowało również stoisko targowe dla Bellamy.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter