Husarska Studio Design: premiera prosto z iSaloni 2016

Husarska Studio Design: premiera prosto z iSaloni 2016

Nowe krzesło zaprojektowane przez Jadwigę Husarską-Sobinę z Husarska Studio Design jest jubileuszowym, 50. krzesłem w jej dorobku. Zostało ono zaprezentowane podczas kwietniowych targów Salone del Mobile Milano.

Już w pierwszej chwili uwagę przykuwa umiejętne połączenie przez projektantki Jadwigę Husarską-Sobinę oraz Magdalenę Paleczną nowoczesności, klasyki designu oraz funkcjonalności. Tym, co czyni Aldo krzesłem unikalnym, jest oparcie z nogami gięte z jednego kawałka bukowego drewna. Unikalność wyraża się nie tylko w koncepcji, ale i wykonaniu. Krzesło powstaje w znanej fabryce w Jasienicy, gdzie bukowy pałąk wyginany jest wyłącznie siłą ludzkich mięśni. W tej samej fabryce powstaje najsłynniejsze krzesło na świecie, thonetowska 14’.

Nawiązania do tradycji widoczne są w znanym z fotela Windsor oparciem, którego szczeble rozchodzą się w kształcie pawiego ogona. To również rozwiązanie gwarantujące wygodę: zapewnia pełne podparcie pleców. Kluczowa funkcjonalność Aldo to możliwość sztaplowania siedzisk jedno na drugie. Dzięki temu złożone krzesła zajmują niewiele miejsca. To, w połączeniu z niezwykle lekką, ale i wytrzymałą formą siedziska, sprawia, że Aldo perfekcyjnie nadaje się do przestrzeni publicznych.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter