Huśtawka na dźwigozaurach – chcesz się pohuśtać?

Huśtawka na dźwigozaurach była atrakcją Pol’and’Rock Festival, w sierpniu zacumowała przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach, a  później ruszyła w Polskę.  Jeszcze przez kilka dni na niezwykłej huśtawce z Pomorza Zachodniego można pobawić się w Warszawie. 15 września efektowna konstrukcja zostanie przetransportowana do Łodzi. Kolejne przystanki to Rzeszów, Poznań i Gdańsk.

Huśtawka na dźwigozaurach

Huśtawka zawieszona na replikach słynnych szczecińskich dźwigozaurów to oryginalne zaproszenie na Pomorze Zachodnie. Zachęta, by odwiedzić przyjazny, radosny region. Odpocząć tu, poznać ciekawe miejsca i ludzi.

Huśtawka na dźwigozaurach - chcesz się pohuśtać?

Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje portowe miasto, ale też radość życia, wypoczynek w dobrym klimacie – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Odrobinę tego dobrego zachodniopomorskiego klimatu wysyłamy w Polskę. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców Warszawy, Mazowsza i innych regionów, by nas odwiedzili, by poznali atrakcje Pomorza Zachodniego.

Huśtawka na dźwigozaurach - chcesz się pohuśtać?

Odrestaurowane żurawie portowe z Łasztowni stały się symbolem Szczecina. A ich mniejsze wersje z huśtawką były symbolami Pol’and’Rock 2021. Festiwalowicze bawiący się na lotnisku Makowice – Płoty ustawiali się w kolejce, by zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nagrać filmik. Na początku sierpnia dźwigozaurowa huśtawka została przetransportowana do Międzyzdrojów. Ustawiona przy Promenadzie Gwiazd była prawdziwą gwiazdą drugiej części wakacyjnego sezonu. A później ruszyła w Polskę.

Huśtawka rusza w Polskę

Od pierwszego weekendu września na niezwykłej konstrukcji można pohuśtać się w Warszawie, przy pomniku Syreny na Powiślu (Bulwar gen. George’a Smitha Pattona). Dźwigozaurowa huśtawka była jedną z atrakcji Święta Wisły. W stolicy pozostanie do wtorku (14 września). Do późnych godzin wieczornych będzie można się pohuśtać, ale w środę rano efektowna konstrukcja wyruszy już do Łodzi. Tam przez dwa tygodnie będzie promowała Pomorze Zachodnie m.in. podczas Festiwalu Światła 24-25 września. Kolejne punkty huśtawkowego tournée to Rzeszów, Poznań i Gdańsk. Pod koniec października repliki dźwigozaurów mają wrócić do Szczecina.

Huśtawka na dźwigozaurach - chcesz się pohuśtać?

Jest to pierwsza, ale nie ostatnia instalacja artystyczna, która będzie promowała region. Planowane są kolejne podobne projekty, inspirowane pomysłami mieszkańców, lokalnych artystów, organizacji społecznych.

Zobacz również: Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II w Warszawie | Tiny House ukryty w drzewach

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter