Hygge wnętrze

Hygge wnętrze

To przytulne hygge-wnętrze zostało zaprojektowane przez rzeszowska pracownię concept7studio.

Oczekiwania inwestorki skupiały się na 2 założeniach: od strony funkcjonalnej chciała uzyskać jak najwięcej przestrzeni, a od strony wizualnej przytulne wnętrze w szarościach.  Projektanci zaproponowali wyburzenie kilku ścian, projektując na nowo układ funkcjonalny. Taki zabieg pozwolił na odzyskanie znacznej przestrzeni oraz wydzielenie stref w mieszkaniu. Pierwsze skrzypce gra spory stół z litego jesionu, zintegrowany z meblami kuchennymi, który w deweloperskim układzie pomieszczeń nie miał by racji bytu.

W przedpokoju stanęła spora szafa z drewnianymi uchwytami, w której wnętrzu obok wieszaków i półek na buty schowany jest nieciekawy piecyk gazowy.

Sypialnia utrzymana w barwach całego mieszkania, jednak została muśnięta pastelowym różem.  Łóżko wykonane na zamówienie  jest w całości zintegrowane z szafkami nocnymi i szafą. Miękki tapicerowany zagłówek został podświetlony od góry. W tym wnętrzu obok szafy zostało przewidziane miejsce na książki i rzeczy osobiste oraz fotel do czytania książek.

Łazienka jest spójna kolorystycznie z całym mieszkaniem, a charakteru dodają jej najmodniejsze ostatnio płytki heksagonalne.

Wszystkie meble zostały wykonane na zamówienie wg pomysłu pracowni concept7studio.

Nie bez znaczenia są tutaj dodatki i dekoracje, głównie skandynawskich producentów takich jak: HomlaBloomingvilleNicolas VahéDESIGN LETTERSDesenio, H&M Home, House DoctorIKEADUKA, które oddają ducha hygge.

Zdjęcia: Łukasz Woźniak

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter