Ibis Styles Bolesławiec – rzemiosło na pierwszym planie

Hotel ibis Styles Bolesławiec to miejsce, w którym można przenieść się do świata lokalnej tradycji i przyjrzeć się słynnej ceramice. Wnętrza opowiadają jej historię, zachęcając do bliższego poznania kultowych naczyń. Projekt bryły oraz wnętrz hotelu powierzono pracowni Tremend.

Hotel Ibis Styles Bolesławiec

Bolesławiec to urokliwe miasto, nierozerwalnie kojarzące się z ceramiką, jej kobaltowym kolorem oraz niepowtarzalnymi wzorami. Nic więc dziwnego, że to właśnie tradycyjne naczynia stały się główną inspiracją dla najnowszego projektu pracowni Tremend – Ibis Styles Bolesławiec, marki należącej do grupy Accor Hotels.

ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie - foto Marta Szymanowska

Wnętrza hotelu stanowią dla odwiedzających miłą niespodziankę. Nowoczesna, minimalistyczna bryła budynku nie zdradza tego, co czeka na odwiedzających w środku. Kolorowe, nasycone i pełne fantazyjnych rozwiązań przestrzenie zapraszają do świata bolesławieckiego rzemiosła. Projekt budynku oraz wnętrz hotelu stworzyło biuro Tremend, które pełniło także rolę inżyniera kontraktu.

Lokalne wpływy

Motywem przewodnim projektu są nawiązania do historii oraz procesu powstawania tutejszej ceramiki. Goście hotelu, już po przekroczeniu progu zapoznają się z pierwszym etapem formowania kształtu i rzeźby naczyń. Recepcje przybrały tu formę barwnych, przeskalowanych filiżanek. Ich kolory odzwierciedlają barwniki używane do nakładania wzorów na naczyniach.

ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie - foto Marta Szymanowska

Opowieść o ceramice

Na Gości hotelu czeka 65 żółto-kobaltowych pokoi, restauracja Winestone oraz kręgielnia, która jest dostępna również dla mieszkańców miasta. Nie brakuje również strefy dla dzieci z instalacja ścieną do zabawy.

ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie

Mali artyści będą mogli tu tworzyć własne wzory bądź napisy, poprzez wkładanie klocków do perforowanej ścianki. W pobliżu znajduje się kącik do pracy oraz strefa lounge, a nad nią – grafika bolesławieckich kubków.

Focus na detal

Architekci starannie dobrali wyposażenie, dzięki czemu całość jest spójna i pełna fantazji. Podłogę zdobi wykładzina ze spersonalizowanym geometrycznym motywem w odcieniach błękitu. Wspólny stół kształtem przypomina koło garncarskie, a ustawione wokół niego hokery przywołują skojarzenia z siedziskami z miejscowych warsztatów. Na ścianach można podziwiać nawiązujące do rzemiosła grafiki stworzone na specjalne zamówienie przez współpracujących z architektami artystów.

ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie - foto Marta Szymanowska

Pracownia Tremend

Pracownia Tremend jest firmą świadczącą usługi projektowe oraz oferującą szerokie wsparcie w zakresie prowadzenia i nadzorowania procesu inwestycyjnego. Na obu tych polach odnosi sukcesy, korzystając z międzynarodowego doświadczenia i znajomości polskich warunków realizacji projektów wielobranżowych. Na swoim koncie ma m.in. projekt hotelu Mercure Budapest BudaMetropolo by Golden Tulip, Ibis Styles Lublin Stare Miasto czy hotel AC Marriott Kraków.

ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie - foto Marta Szymanowska ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie - foto Marta Szymanowska ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie - foto Marta Szymanowska ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie - foto Marta Szymanowska ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie - foto Marta Szymanowska ibis Styles Bolesławiec - rzemiosło na pierwszym planie - foto Marta Szymanowska

 

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter