iF DESIGN AWARD 2020 dla kolekcji LOPP od NOTI

Kolekcja LOPP zaprojektowana przez Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego dla NOTI zdobyła nagrodę iF DESIGN AWARD 2020 w kategorii Product!

Kolekcja LOPP z nagrodą iF DESIGN AWARD 2020

LOPP to trzy odsłony wzorniczej oazy dla samodzielnej pracy, koncentracji, porannego szykowania do wyjścia czy wieczornego tworzenia. Elementy kolekcji to: biurko, sekretarzyk i toaletka. Design tej trójki jest na tyle uniwersalny, że zajmie wygodną pozycję w większości projektów: biura, domowego gabinecie, apartamentu, sypialni czy korytarza.

iF DESIGN AWARD 2020 dla kolekcji LOPP od NOTI - Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski

Nogi mocno przylegają do podłoża i zapewniają stabilność. Każdy element kolekcji zawiera szufladę na dokumenty, tablet czy drobiazgi. Sekretarzyk i toaletka mają wbudowane dodatkowe pomocniki na akcesoria. Toaletka dostępna jest wraz z lusterkiem o regulowanym mechanizmie pochylenia i możliwością obrotu. Dostępność dwóch wymiarów blatów 100 cm i 140 cm daje swobodę wyboru w zależności od charakteru pomieszczenia.

Projektanci Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski

Projektanci. Ukończyli Wzornictwo Przemysłowe na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wspólnie działają od 2014, tworząc studio Pawlak&Stawarski. Pracują również jako wykładowcy w macierzystej uczelni. W pracy łączą różne temperamenty oraz indywidualne doświadczenia. Zajmują się głównie projektowaniem produktu oraz mebla, pracują również w obszarze grafiki użytkowej, projektowania wnętrz i wystaw.

W ich portfolio znajdują się projekty m.in.: dla FAMEG, Meble VOX, Marmite, Alvo Medical, Narodowego Centrum Kultury, Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież, Envy Lighting. Otrzymali wiele nagród i wyróżnień, między innymi: IF Design Award, Top Design, Dobry Design, Must Have, German Design Award, Inovo Design Award. W swojej pracy cenią oryginalność stosowanych rozwiązań, skupią się na dopracowaniu funkcji i detalu. Chcą aby każdy zaprojektowany przez nich produkt miał swój niepowtarzalny charakter.

Nagroda iF DESIGN AWARD

Każdego roku, najstarsza na świecie niezależna organizacja projektowa iF International Forum Design GmbH organizuje iF Design Award. Jury, w skład którego w tym roku weszło 78 niezależnych ekspertów z całego świata, doceniło projekty wyróżniające się znakomitą jakością i wyjątkowym designem. W tym roku konkurencja była ogromna: ponad 7.000 zgłoszeń z ponad 50 krajów.

iF DESIGN AWARD 2020 dla kolekcji LOPP od NOTI - Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski
iF DESIGN AWARD 2020 dla kolekcji LOPP od NOTI - Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski
iF DESIGN AWARD 2020 dla kolekcji LOPP od NOTI - Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter