IN studio projektowe i wnętrze domu jednorodzinnego

Świeżość, drewniane elementy i geometryczne kształty – to tylko trzy z wielu elementów opisujących realizację domu jednorodzinnego autorstwa studia projektowego IN. Realizacja miała stanowić spójny i pozbawiony monotonii projekt. Czy finalnie osiągnięto taki efekt?

Ciepłe szarości w fakturowanych odcieniach, czyli projekt wnętrza domu jednorodzinnego

Metraż domu zaprojektowanego przez IN studio projektowe to aż 150 m2. Inwestor pragnął świeżego wnętrza, zaprojektowanego z użyciem spokojnych materiałów i drewnianych elementów.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - wyspa kuchenna w kuchni

Otwarta w całości przestrzeń została wydzielona za pomocą centralnie ustawionej bryły, która stała się jednocześnie sercem domu – kuchnią, a nowy układ ścian działowych pozwolił na subtelne rozdzielenie stref bez wymykania ich. Wnętrze kształtuje geometria, która tworzy układ funkcjonalny opakowany w surowe, jednak bardzo ciepłe materiały. Kształty pojawiają się w postaci półek, mebli, okładzin ściennych.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - wyspa kuchenna w kuchni

Najważniejszym elementem jest satynowe drewno pojawiające się w każdym z pomieszczeń. Drewno ujawnia się także w formie detalu, subtelnie wykańcza okiennice i w jasnym odcieniu pojawia się na fragmentach zabudowy. W projekcie wykorzystano także szkło – widoczne w elementach mebli i oświetleniu. Zaprojektowane meble są wyważone i proste, z kolorystycznym akcentem, także w fantazyjnych kształtach, nadających pomieszczeniu nutę figlarności. Kolory ziemi łączą się ze złotymi detalami, tworząc przestrzeń z mocą i charakterem.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - chody prowadzące na piętro

Wnętrze projektu IN studio projektowe

Główną inspiracją w projekcie była surowość oraz nieco zmiękczony styl wabi – sabi, z dodatkiem odchodzącego powoli mid-century. Często biomorficzne kształty oraz faktury różnych materiałów i sposób, w jaki odkładają się na nim refleksy słoneczne. Królujące w projekcie kolory to ciepła szarość pojawiająca się zarówno jako tynki strukturalne, betonowe płytki, mikro cement czy spieki kwarcowe przypominające terazzo.

Wyzwanie stanowił open space, który nie odpowiadał inwestorowi. Tutaj niezbędne były przemyślane rozwiązania na podzielenie przestrzeni i przesunięcie kuchni.  Głównym pomysłem był węzeł kuchenny w centrum domu połączony za pomocą drewnianej okładziny z piętrem, który dzieli przestrzeń na kilka stref i jednocześnie jest serem domu, które można okrążyć z każdej strony.

Inwestor pozostawił pracowni duże pole do popisu oraz obdarzył ich zaufaniem. Poza kilkoma wytycznymi oraz ustaleniem najważniejszych kwestii architekci mogli puścić wodze fantazji i zdać się na zdobyte doświadczenie.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - Wanna w łazience

IN studio projektowe

IN to autorskie studio projektowe Diany Żurek i Gutka Girka, które zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz. Projektanci w codziennej pracy kładą szczególny nacisk na funkcjonalność oraz estetykę.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - jasna sofa w salonie IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - obraz wiszący na ścianie IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter