IN studio projektowe i wnętrze domu jednorodzinnego

Świeżość, drewniane elementy i geometryczne kształty – to tylko trzy z wielu elementów opisujących realizację domu jednorodzinnego autorstwa studia projektowego IN. Realizacja miała stanowić spójny i pozbawiony monotonii projekt. Czy finalnie osiągnięto taki efekt?

Ciepłe szarości w fakturowanych odcieniach, czyli projekt wnętrza domu jednorodzinnego

Metraż domu zaprojektowanego przez IN studio projektowe to aż 150 m2. Inwestor pragnął świeżego wnętrza, zaprojektowanego z użyciem spokojnych materiałów i drewnianych elementów.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - wyspa kuchenna w kuchni

Otwarta w całości przestrzeń została wydzielona za pomocą centralnie ustawionej bryły, która stała się jednocześnie sercem domu – kuchnią, a nowy układ ścian działowych pozwolił na subtelne rozdzielenie stref bez wymykania ich. Wnętrze kształtuje geometria, która tworzy układ funkcjonalny opakowany w surowe, jednak bardzo ciepłe materiały. Kształty pojawiają się w postaci półek, mebli, okładzin ściennych.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - wyspa kuchenna w kuchni

Najważniejszym elementem jest satynowe drewno pojawiające się w każdym z pomieszczeń. Drewno ujawnia się także w formie detalu, subtelnie wykańcza okiennice i w jasnym odcieniu pojawia się na fragmentach zabudowy. W projekcie wykorzystano także szkło – widoczne w elementach mebli i oświetleniu. Zaprojektowane meble są wyważone i proste, z kolorystycznym akcentem, także w fantazyjnych kształtach, nadających pomieszczeniu nutę figlarności. Kolory ziemi łączą się ze złotymi detalami, tworząc przestrzeń z mocą i charakterem.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - chody prowadzące na piętro

Wnętrze projektu IN studio projektowe

Główną inspiracją w projekcie była surowość oraz nieco zmiękczony styl wabi – sabi, z dodatkiem odchodzącego powoli mid-century. Często biomorficzne kształty oraz faktury różnych materiałów i sposób, w jaki odkładają się na nim refleksy słoneczne. Królujące w projekcie kolory to ciepła szarość pojawiająca się zarówno jako tynki strukturalne, betonowe płytki, mikro cement czy spieki kwarcowe przypominające terazzo.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - wyspa kuchenna w kuchni

Wyzwanie stanowił open space, który nie odpowiadał inwestorowi. Tutaj niezbędne były przemyślane rozwiązania na podzielenie przestrzeni i przesunięcie kuchni.  Głównym pomysłem był węzeł kuchenny w centrum domu połączony za pomocą drewnianej okładziny z piętrem, który dzieli przestrzeń na kilka stref i jednocześnie jest serem domu, które można okrążyć z każdej strony.

Inwestor pozostawił pracowni duże pole do popisu oraz obdarzył ich zaufaniem. Poza kilkoma wytycznymi oraz ustaleniem najważniejszych kwestii architekci mogli puścić wodze fantazji i zdać się na zdobyte doświadczenie.

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - Wanna w łazience

IN studio projektowe

IN to autorskie studio projektowe Diany Żurek i Gutka Girka, które zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz. Projektanci w codziennej pracy kładą szczególny nacisk na funkcjonalność oraz estetykę.

Zobacz również: Dom w stylu modern classic projektu | NA NO WO architekci i projekt domu jednorodzinnego

IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - jasna sofa w salonie
IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego
IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego - obraz wiszący na ścianie
IN studio projektowe i wnętrza domu jednorodzinnego
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter