IV East Design Days 2021 – spotkajmy się przy stole

IV East Design Days to cykl wydarzeń organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej wraz z firmami oraz instytucjami z regionu północno – wschodniej Polski,  którego misją jest prezentacja znaczących dokonań powstających na styku designu, technologii i biznesu. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest „Spotkajmy się przy stole”.

IV East Design Days 2021

To tutaj, jak nigdzie indziej, ukazujemy, jak istotne dziedziny aktywności ludzi – wzornictwo, sztuka, technologie i biznes – przenikają się – podkreśla dr inż. arch. Adam Jakimowicz, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Spotkajmy się przy stole to metafora – dodaje Andrzej Parafiniuk, Konsul Honorowy Republiki Finlandii, przedstawiciel Fundacji Grupy Unibep UNITALENT. – Przy stole rozmawiamy o różnych ważnych sprawach dotyczących nas wszystkich. W tym roku przy okazji IV| East Design Days chcemy rozmawiać głównie o pasjach, rozwoju, postawach przedsiębiorczych, pokazywać przedsiębiorców, którym się udało i którzy mogą być inspiracją dla innych.       

Dlatego w bogatym programie imprezy znalazło się miejsce i na prezentację firm tworzących design, ale i historię biznesu – jak 170-letni Wedel, jak również debata z młodzieżą o edukacji w pandemii i prezentacje młodych przedsiębiorców, którzy zamienili pasję w funkcjonujące firmy.

IV East Design Days 2021 - spotkajmy się przy stole

Bloki tematyczne

Ciekawym elementem programu będą debaty i pokazy dotyczące tematyki food design.

Dyskusje i prezentacje pogrupowane zostały w czterech blokach tematycznych:

  • Drewno – architektura przyszłości?
  • Food Design
  • Talenty przyszłości
  • Design a konkurencyjność

Wydarzenie z udziałem publiczności odbędzie się w dniach 25-26 listopada w przestrzeni hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej oraz w galerii Alfa Centrum. Wstęp wolny. Większość debat i wydarzeń IV East Design Days będzie transmitowana w sieci.

Zobacz również: Rekordowe Cersaie 2021 dla Cerrad | Konkurs „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni”

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter