Jak zrobić wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau?

Domowe wnętrza nabierają wyrazu i charakteru, gdy gości w nich sztuka. Szczególnie cenne są te małe dzieła, które wykonamy własnoręcznie. Na przykład wazon inspirowany kultowymi rysunkami Jeana Cocteau. Wystarczy krok po kroku podążać za radami Annie Sloan. Z pomocą brytyjskiej ekspertki każdy może odkryć w sobie artystyczną duszę.

DIY – wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau

Annie Sloan, twórczyni farb Chalk Paint i guru domowych metamorfoz nie przestaje inspirować. Tym razem specjalistka od kreatywnego wykorzystania kolorów proponuje zabawę ze sztuką, w myśl zasady, że nawet niewielka zmiana w naszym otoczeniu potrafi przynieść zaskakujące korzyści. Nie tylko poprawi samopoczucie i doda nowej energii. Przy okazji możemy odkryć zupełnie nową pasję.

Jak zrobić wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau - DIY od Annie Sloan

W swoim kolejnym projekcie DIY Annie Sloan pokazuje, jak wykorzystać szablon dołączony do najnowszego, siódmego wydania poradnika „The Colourist”, aby stworzyć oryginalny wazon inspirowany kultowymi rysunkami Jeana Cocteau. Artysty samouka, który regularnie rysował przyjaciół i znajomych w swoim charakterystycznym, liniowym stylu. Jeśli ktoś jeszcze wątpi w swoje artystyczne zdolności, niech uważnie prześledzi tutorial, w którym Annie pokazuje krok po kroku jak stworzyć wazon inspirowany słynnymi rysunkami. Wystarczy zastosować proste i sprawdzone techniki oraz farby kredowe Chalk Paint.

Zestaw farb i narzędzi Annie Sloan

Nasz szablon jest delikatny, więc zostawiliśmy go do wycięcia. Po prostu weź ostry nóż rzemieślniczy lub skalpel i wytnij go ostrożnie. Obracaj papier podczas cięcia, aby utworzyć długie linie ciągłe. Wytnij go na kawałku starego drewna lub kartonu i uważaj, aby się nie skaleczyć! – wyjaśnia Annie Sloan.

Możemy także podjąć się przygotowania takiego szablonu samodzielnie wzorując się na słynnym liniowym stylu rysownika.

DIY od Annie Sloan krok po kroku

Do realizacji tego projektu potrzebne będą: 

  • szablon
  • farby Chalk Paint™ w kolorach Capri Pink, English Yellow, Amsterdam Green
  • wosk Clear Chalk Paint Wax
  • płaski pędzel do detali
  • skalpel lub mały nożyk
  • pędzelek do szablonów
  • gąbki ścierne lub niestrzępiąca się ściereczka

Krok 1:

Za pomocą płaskiego pędzelka do detali nałóż cienką warstwę farby kredowej w kolorze English Yellow i rozprowadź ją dobrze na powierzchni wazonu. Po wyschnięciu nałóż drugą warstwę.

Krok 2: 

Na przygotowany wcześniej podkład nałóż niewielką ilość farby kredowej w kolorze Capri Pink i rozprowadzaj przy użyciu pędzla do szablonów aż farba będzie dość sucha.

Krok 3:

Wycięty szablon przyłóż do powierzchni wazonu, a następnie za pomocą pędzla do szablonów nakładają farbę w kolorze Capri Pink, pozostawiając otwarte oko do pomalowania na kolor Amsterdam Green.

Krok 4:

Zmień położenie szablonu, wyrównując go z wzorem Capri Pink. Rozprowadź odrobinę farby Amsterdam Green na podkładzie i nałóż go pędzlem do szablonów, aby stworzyć oko.

Możesz użyć niewielkiej ilości taśmy maskującej, aby umieścić szablon, ale usuń go natychmiast po zakończeniu, aby uniknąć ściągania farby” – radzi Annie Sloan.

Krok 5:

W razie potrzeby wyretuszuj wszystkie miejsca, które należy udoskonalić za pomocą pędzelka do detali i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 6:

Po wyschnięciu, za pomocą gąbki lub niestrzępiącej się szmatki nałóż na wazon przezroczysty wosk, aby zabezpieczyć pomalowaną powierzchnię. Zapewni to również subtelny wygląd.

Annie Sloan – „The Colourist”

Ten i inne ciekawe pomysły na domowe metamorfozy oraz instrukcje krok po kroku można znaleźć w najnowszej, 7. edycji poradnika Annie Sloan „The Colourist”. Tematem przewodnim tego wydania jest zastosowanie zieleni, a wśród prezentowanych odcieni znalazły się m.in. nowe kolory farb ściennych Knightsbridge Green oraz Schinkel Green.

The Colourist - Annie Sloan
The Colourist – Annie Sloan

Ciekawie prezentuje się rubryka poświęcona wybranym przez Annie początkującym projektantom – od producentów tkanin po niezależne firmy wytwarzające biżuterię. Warta polecenia jest również analiza twórczości i życia luminarzy kreatywności – Jeana Cocteau i Jeana Paula Gaultiera. Poza tym w numerze wiele niepowtarzalnych fotografii malowanych mebli i prezentacji wnętrz domów oraz wiadomość o najnowszej współpracy Annie z Royal Horticultural Society.


Zobacz również: Farby Annie Sloan – zastosowanie, porady i inspiracje | Artystyczna renowacja kuchni z Annie Sloan

Jak zrobić wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau - DIY od Annie Sloan
Jak zrobić wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau - DIY od Annie Sloan
Jak zrobić wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau - DIY od Annie Sloan
Jak zrobić wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau - DIY od Annie Sloan
Jak zrobić wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau - DIY od Annie Sloan
Jak zrobić wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau - DIY od Annie Sloan
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter