Jasne i harmonijne mieszkanie przy Rynku Wildeckim w Poznaniu

Wilda to aktualnie jedna z szybciej rozwijających się historycznych, wielkomiejskich dzielnic Poznania. Rewitalizacji poddawane są kolejne kamienice, a nieliczne, puste działki uzupełniane są nową zabudową. W jednym z takich nowych budynków, w sąsiedztwie Rynku Wildeckiego, będącego centralnym punktem dzielnicy, znajduje się zaprojektowane przez pracownię LBWA mieszkanie.

Mieszkanie przy Rynku Wildeckim w Poznaniu

Inwestorzy kupili ten lokal z myślą o przeznaczeniu na wynajem długoterminowy i z takim założeniem przyszło się zmierzyć architektom. W przypadku tego typu mieszkań ważne jest, aby wyróżniało się na tle innych ofert, było funkcjonalne, a użyte materiały trwałe i ponadczasowe. Architekci za cel postawili sobie stworzenie prostego, jasnego, naturalnego i harmonijnego wnętrza.

Minimalistyczny salon z jasną sofą
Minimalistyczny salon z szarą sofą

Już na etapie budowy projekt uzgadniany był z generalnym wykonawcą, co umożliwiło wprowadzenie indywidualnych zmian, między innymi: lokalizacji ścian działowych, rozmieszczenia punktów instalacji elektrycznych, pozostawienie nieotynkowanych sufitów.

Wzdłuż korytarza wejściowego zlokalizowano szaro zieloną zabudowę, która kryje wejście do sypialni oraz pojemne szafy. W salonie oraz sypialni na posadzce ułożony został dębowy parkiet w formie kwadratów. Podłoga w pozostałej części mieszkania wykończona została jasną płytką lastriko.

Jasne i harmonijne mieszkanie przy Rynku Wildeckim w Poznaniu
Wejście do sypialni

Harmonijna przestrzeń

Kuchnia otwarta na salon została podzielona na dwie części – wysoką w kolorze ścian oraz ciąg niskich szafek z frontami wykończonymi jasnym, dębowym fornirem. Blat oraz opaskę ścienną wykonano z naturalnego kamienia. Całość uzupełnia prosta w formie dębowa szafka wisząca z przesuwnymi frontami z ryflowanego szkła.

Minimalistyczna kuchnia w poznańskim mieszkaniu
Kuchnia otwarta na salon

Pozostawienie nieotynkowanego sufitu pozwoliło bez dodatkowych nakładów finansowych uzyskać powierzchnię o oryginalnej fakturze. Jego surowość została przełamana poprzez pomalowanie na kolor ścian w tonacji ciepłej bieli. Całość zmiękczona została lekkimi zasłonami oraz jasnymi, dębowymi meblami według indywidualnego projektu.

Łazienka utrzymana jest w jasnej kolorystyce. Ściany wykończone zostały płytką o mniejszym formacie z motywem delikatnej kratki. Umywalka opiera się na metalowym, czarnym stelażu. Duże lustro dodatkowo rozświetla i powiększą przestrzeń. We wnęce zaprojektowano dużą szafę w kolorze ścian z miejscem na pralkę.

Łazienka utrzymana w jasnej kolorystyce
Łazienka utrzymana w jasnej kolorystyce

Projekt i zdjęcia: LBWA | lbwa.pl

Zobacz również: 34-metrowe mieszkanie w Gdańsku – funkcjonalna aranżacja na małym metrażu | 50-metrowe mieszkanie w Łodzi dla młodego mężczyzny

Jasne i harmonijne mieszkanie przy Rynku Wildeckim w Poznaniu
Jasne i harmonijne mieszkanie przy Rynku Wildeckim w Poznaniu
Białe zasłony w salonie w poznańskim mieszkaniu
Jasne i harmonijne mieszkanie przy Rynku Wildeckim w Poznaniu
Okrągły stół w poznańskim mieszkaniu
Stół z okrągłym blatem w minimalistycznym poznańskim mieszkaniu
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter