Jasne mieszkanie w klimacie portowego miasta

Architekci z Besign Studio kolejny raz pokazali na co ich stać. Tym razem stanęli przed zadaniem zaprojektowania mieszkania o powierzchni 45 m². Zadanie było o tyle utrudnione, ponieważ od razu było przeznaczone na wynajem. Jak zaprojektować mieszkanie, które w swoim designie musi być uniwersalne, ale jednocześnie pamiętając przy tym o jakości wybranych materiałów?

Mieszkanie jest jasne, lekkie i bezpretensjonalne. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było jak najbardziej kompaktowe, ale i przestronne, zapewniając swobodę użytkowania i łatwą możliwość adaptacji.

Projektując to jasne wnętrze projektanci z Besign Studio starali się stworzyć mieszkanie, które nie będzie kolejnym bezosobowym lokalem na wynajem. Zależało im, aby goście wynajmujący te nowoczesne cztery kąty mogli poczuć gdańskiego ducha.

Mieszkanie w klimacie portowego miasta 

Bliskość Stoczni, Muzeum II Wojny Światowej i ECS-u silnie wpłynęła na dobór materiałów, akcesoriów i oryginalnych rozwiązań. Rdzawy zagłówek w sypialni wykonany jest w z płyty meblowej pomalowanej specjalną farbą, która imitujerdzę. Dzięki temu ten detal w mieszkaniu nawiązuje do cortenowej elewacji ECS-u.Na frontach szafek kuchennych zaprojektowano otwory wentylacyjne, które symbolizują latające nad wybrzeżem mewy.

Klimat portowego miasta można poczuć również w dodatkach – lina okrętowa, na której zawieszono lampę, tapeta w dźwigi na tle stołu w salonie, zagłówek łóżka przypominający pokryty rdzą kadłub statku. To wszystko ocieplono naturalną wikliną i sosnową podłogą.

Sklejka w mieszkaniu

„W mieszkaniu główną rolę odgrywa sklejka. Postanowiliśmy zaprojektować z niej zabudowę meblową. Jest to trwały, wytrzymały i efektowny materiał. W połączeniu z bielą sprawia, że mieszkanie jest jasne i przestronne. Dodatkową zaletą bieli jest fakt, że optycznie powiększa niewielki metraż mieszkania” – mówi Magdalena Wieczorek z Besign Studio.

W łazience projektanci postawili na szare kafle z ponadczasowym motywem lastryko. Płytki są łatwe w utrzymaniu czystości, a jednocześnie nadają wnętrzu elegancji. To materiał o zróżnicowanej strukturze, dzięki któremu można uzyskać ciekawe efekty wizualne, nadając łazience świeżości i oryginalności.

To co nas najbardziej cieszy to fakt, że Besign Studio często wykorzystuje projekty polskich producentów w swoich realizacjach. W gdańskim mieszkaniu możemy znaleźć tapetę projektu Dudek Projekt, stolik na wino oraz lampkę od Tabandy, a także piękną polską ceramikę od Modus Design i Krafti. Idealnym dopełnieniem sypialni jest kilim od łódzkiej Tartarugi. Ręcznie wykonany produkt dodaje wnętrzu charakteru i przytulności.

Zdjęcia: Jakub Nanowski

Inne projektu od Besign Studio znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter