Jasne mieszkanie w klimacie portowego miasta od Besign Studio

Architekci z Besign Studio kolejny raz pokazali na co ich stać. Tym razem stanęli przed zadaniem zaprojektowania mieszkania o powierzchni 45 m². Zadanie było o tyle utrudnione, ponieważ od razu było przeznaczone na wynajem. Jak zaprojektować mieszkanie, które w swoim designie musi być uniwersalne, ale jednocześnie pamiętając przy tym o jakości wybranych materiałów?

Mieszkanie jest jasne, lekkie i bezpretensjonalne. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było jak najbardziej kompaktowe, ale i przestronne, zapewniając swobodę użytkowania i łatwą możliwość adaptacji.

Projektując to jasne wnętrze projektanci z Besign Studio starali się stworzyć mieszkanie, które nie będzie kolejnym bezosobowym lokalem na wynajem. Zależało im, aby goście wynajmujący te nowoczesne cztery kąty mogli poczuć gdańskiego ducha.

Lampa ze szklanym kloszem wisząca na marynarskiej linie nad drewnianym stołem

Mieszkanie w klimacie portowego miasta 

Bliskość Stoczni, Muzeum II Wojny Światowej i ECS-u silnie wpłynęła na dobór materiałów, akcesoriów i oryginalnych rozwiązań. Rdzawy zagłówek w sypialni wykonany jest w z płyty meblowej pomalowanej specjalną farbą, która imitujerdzę. Dzięki temu ten detal w mieszkaniu nawiązuje do cortenowej elewacji ECS-u.Na frontach szafek kuchennych zaprojektowano otwory wentylacyjne, które symbolizują latające nad wybrzeżem mewy.

Dwa kubki herbaty na biało-niebieskich podstawkach stojące na drewnianym stole

Klimat portowego miasta można poczuć również w dodatkach – lina okrętowa, na której zawieszono lampę, tapeta w dźwigi na tle stołu w salonie, zagłówek łóżka przypominający pokryty rdzą kadłub statku. To wszystko ocieplono naturalną wikliną i sosnową podłogą.

Sklejka w mieszkaniu

„W mieszkaniu główną rolę odgrywa sklejka. Postanowiliśmy zaprojektować z niej zabudowę meblową. Jest to trwały, wytrzymały i efektowny materiał. W połączeniu z bielą sprawia, że mieszkanie jest jasne i przestronne. Dodatkową zaletą bieli jest fakt, że optycznie powiększa niewielki metraż mieszkania” – mówi Magdalena Wieczorek z Besign Studio.

Piękna lampa stojąca na drewnianym stoliku w jasnym mieszkaniu

W łazience projektanci postawili na szare kafle z ponadczasowym motywem lastryko. Płytki są łatwe w utrzymaniu czystości, a jednocześnie nadają wnętrzu elegancji. To materiał o zróżnicowanej strukturze, dzięki któremu można uzyskać ciekawe efekty wizualne, nadając łazience świeżości i oryginalności.

To co nas najbardziej cieszy to fakt, że Besign Studio często wykorzystuje projekty polskich producentów w swoich realizacjach. W gdańskim mieszkaniu możemy znaleźć tapetę projektu Dudek Projekt, stolik na wino oraz lampkę od Tabandy, a także piękną polską ceramikę od Modus Design i Krafti. Idealnym dopełnieniem sypialni jest kilim od łódzkiej Tartarugi. Ręcznie wykonany produkt dodaje wnętrzu charakteru i przytulności.

Zdjęcia: Jakub Nanowski

Monochromatyczna kuchnia w bloku projektu Besign Studio | Mieszkanie na poddaszu projektu Besign Studio

Jasne mieszkanie i jadalnia o białych ścianach Mała kuchnia w jasnym mieszkaniu Jasna kuchnia, białe ściany, czarny zlew i drewniane dodatki Biała miska stojąca na drewnianym blacie w jasnym mieszkaniu Jasne mieszkanie projektu Magdaleny Wieczorek z Besign Studio Kilim Tartaruga wiszący w sypialni w jasnym mieszkaniu projektu Besign Studio Urokliwa sypialnia w jasnym mieszkaniu projektu Besign Studio Duża szafa z drzwiami w sypialni w jasnym mieszkaniu projektu Besign Studio Duże łóżko z materacem w sypialni projektu Besign Studio Ręcznie robiony kilim od łódzkiej Tartarugi wiszący na ścianie Kwiat w białym wazonie stojący na nocnej szafce przy łóżku Detal drewnianej szafki stojącej na podłodze Białe drzwi w jasnym mieszkaniu Biało-szara łazienka w jasnym mieszkaniu projektu Besign Studio Szara łazienka z dużym lustrem w mieszkaniu projektu Besign Studio Szara łazienka z dużym lustrem i białymi szafkami Srebrna armatura w biało-szarej łazience Lampa na suficie w jasnym mieszkaniu projektu Besign Studio Biała szafa w jasnym mieszkaniu Światło w mieszkaniu Salon, biały stół, białe krzesła, lampa ze szklanym kloszem wisząca na marynarskim sznurze

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter