JMW Architekci i zielona enklawa w sercu miasta

Rezydencja Niska 30 to kameralny, czteropiętrowy budynek, który wyróżnia elegancka, funkcjonalna i minimalistyczna architektura. Projekt architektoniczny został stworzony z myślą o osobach, które cenią uroki wielkomiejskiego życia. Znakomicie zaprojektowana rezydencja z 17 apartamentami, lokalami usługowymi, garażem podziemnym oraz częściami wspólnymi wykonana została w wysokim standardzie. Autorem projektu budynku jest mgr inż. Andrzej Detka z Pracowni Architektonicznej DETAN, natomiast za projekt wnętrza odpowiedzialna jest pracownia JMW Architekci.

Projekt wpisany w przestrzeń miasta

Wpisana w przestrzeń tętniącego życiem miasta, nowoczesna bryła budynku od początku miała stać się dla jej przyszłych mieszkańców prawdziwą oazą spokoju. Jednocześnie, ambicją Inwestora było, żeby Niska 30 utrzymana została w formie ekskluzywnej wilii miejskiej. Podkreślając jej reprezentacyjny charakter poprzez zastosowane elementy wykończeniowe i dbałość o najdrobniejszy detal. Dlatego, do współpracy nad projektem wnętrz części wspólnych apartamentowca postanowiono zaprosić, pracownię JMW Architekci. Wypracowane przy wcześniejszych realizacjach zaufanie pomogło wspólnie osiągnąć zamierzony cel.

Wejście do mieszkania w rezydencji Niska 30 projektu JMW Architekci i pracownia architektoniczna DETAN

Rezydencja Niska 30 jest obiektem od podstaw zaprojektowanym w standardzie premium. Stąd też, nasza decyzja o wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów wykończeniowych, które nadały wnętrzom elegancki, ponadczasowy wygląd. mówi Jakub Wiśniewski, jeden z założycieli pracowni projektowej JMW Architekci – Zależało nam na stworzeniu przestrzeni spójnej z zewnętrzną architekturą budynku, dlatego m.in. zastosowany na elewacji frontowej budynku kamień stał się motywem przewodnim dla koncepcji wnętrz rezydencji. To właśnie jemu poświęciliśmy najwięcej uwagi, starannie dobierając z inwestorem jego odmiany oraz sposób ułożenia – dodaje Łukasz Michalski z pracowni JMW Architekci.

Zielona ściana na wejściu

Kremowa kolorystyka ścian i podłóg płynnie połączyła zaprojektowane przez architektów wnętrza strefy wejściowej, klatek schodowych. Nie zapomniano o korytarzach znajdujących się na poszczególnych piętrach. Wspólną ramę dla aranżowanych przestrzeni pozwoliły stworzyć specjalnie zaprojektowane obwoluty i cokoły z łupka w głębokim, grafitowym odcieniu. W zdecydowany sposób odcinają się na tle delikatnie wybarwionego kamienia. Intensywny kontrast został dodatkowo uzupełniony pojawiającymi się elementami dekoracyjnymi wykonanymi z drewna o brązowo-orzechowym odcieniu.

Schody na klatce schodowej w rezydencji Niska 30 projektu JMW Architekci i pracownia architektoniczna DETAN

Wchodzących do budynku, mieszkańców Niskiej 30 wita znajdująca się w lobby recepcyjnym „zielona” ściana wykonana z naturalnego mchu. Wertykalny ogród został zaprojektowany nie tylko z myślą o efektownej dekoracji wnętrza. To właśnie za jego sprawą, architekci stworzyli przyjazny mikroklimat w ścisłym centrum Warszawy. Miejsce, które pozwoli lokatorom zrelaksować się i poczuć bliskość natury.

Oświetlenie w projekcie JMW Architekci

Ważnym elementem całej realizacji jest oświetlenie. Projektanci zdecydowali się na bardziej wydajne i energooszczędne źródła LED, które pomysłowo wtopili w szlachetne okładziny. Nietypowe, ale przemyślane wykorzystanie światła pozwoliło wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę oraz zaakcentować elegancki charakter zastosowanych materiałów. Pomiędzy wielkoformatowymi slabami kamienia architekci zaproponowali nowoczesne oświetlenie liniowe w dynamicznym, asynchronicznym układzie.

Klatka schodowa w beżowych kolorach w rezydencji Niska 30 projektu JMW Architekci i pracownia architektoniczna DETAN

Podkreśla ono ciepłą kolorystykę ścian, a świetlne linie znajdują swoją kontynuację na drzwiach prowadzących do każdego z apartamentów. Realizowane na indywidualne zamówienie portale z wkomponowaną poziomą oprawą zostały zaprojektowane tak, aby leżące przed wejściem wycieraczki skryły się dyskretnie na tle ciemnego kamienia, natomiast puszczone z góry wiązki światła eksponowały piękny rysunek naturalnego drewna. Największą uwagę przyciąga jednak wisząca w lobby recepcyjnym lampa włoskiej marki Foscarini. Jej finezyjna forma nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale także doskonale współtworzy wyrafinowany klimat rezydencji.

Zielona ściana w rezydencji Niska 30 projektu JMW Architekci i pracownia architektoniczna DETAN

Na uwagę zasługuje fakt, że nowa inwestycja Unimax Development jest niezwykle spójna koncepcyjnie. Wnętrze budynku doskonale współgra z jego architekturą, a zespół projektowy pracowni JMW Architekci zadbał o najdrobniejsze szczegóły, w tym o odpowiednie oznakowanie rezydencji. Równolegle z koncepcją wnętrz powstawał projekt numeracji apartamentów oraz poszczególnych kondygnacji, które harmonijnie wpisują się w całość realizacji. Finalnie powstał bardzo przemyślany, elegancki, ale zarazem przytulny, butikowy apartamentowiec o wysokim standardzie.

Zdjęcia: Chrisactive Krzysztof Zaniewski

Zobacz również: 140-metrowy apartament na Mokotowie | 53-metrowy apartament dla młodego małżeństwa

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter