Job Smeets gościem specjalnym Warsaw Home 2019

Targi Warsaw Home w ciągu trzech lat stały się przestrzenią spotkań dla branży oraz klientów indywidualnych – czyli wszystkich miłośników designu, których przybywa z roku na rok. IV edycja wydarzenia odbędzie się 3-6 października 2019 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Gwiazdy Warsaw Home 2019

Wśród zaproszonych gości znajdą się wielkie nazwiska ze świata designu, m.in. Gert Wingårdh, Luca Nichetto, Stefan Diez, Matteo Cibic, Michael Young, Christophe Pillet, Nelson Ruiz-Acal, Cate Högdahl, Matti Klenell, Marcus Fairs, oraz reprezentanci polskich i międzynarodowych firm wnętrzarskich. Nie zabraknie też projektantów stawiających swoje pierwsze kroki w branży, którzy będą mieli okazję zaprezentować zarówno swoje prototypy, jak i produkty w zupełnie nowej przestrzeni – IDEAS.

Warsaw Home 2019 - Job Smeets gościem specjalnym

Gość specjalny Job Smeets i Studio Job

Job Smeets urodził się w 1969 r. w Belgii. Ten projektant i rzeźbiarz ukończył z wyróżnieniem studia na Design Academy Eindhoven. O designie pisze dla brytyjskiego „Financial Times” i holenderskiego „WOTH”, popełnił także sześć książek.

W 1998 roku Job Smeets założył Studio Job – miejsce łączące tradycyjne i nowoczesne techniki, które prowadzi wraz z graficzką Nynke Tynagel. Pracują w nim rzemieślnicy, rzeźbiarze, specjaliści od witraży i druku 3D, których łączy zamiłowanie do detalu i wolność ekspresji. Ich prace są osobiste, ekstrawaganckie, najlepiej określa je słowo „maksymalizm”. Tworzą dla świata sztuki, mody, architektury i wyposażenia wnętrz. Cały zespół został uznany przez „Financial Times” za najbardziej wpływowy w świecie designu.

Warsaw Home 2019 - Job Smeets gościem specjalnym

Do ikonicznych dzieł atelier należą przywodzące na myśl świat kreskówek rzeźby, które gromadzą kolekcjonerzy z całego świata. W studiu zaprojektowano także znaczek z królem Holandii – Willemem-Alexandrem, który wyprodukowano w liczbie 40 milionów sztuk.

Prace zespołu Smeetsa można znaleźć m.in. w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, licznych galeriach takich jak Moss Gallery i Chamber w Nowym Jorku czy Dilmos w Mediolanie, a nawet na plaży w Miami. Łącznie były pokazywane w aż czterystu miejscach.

Do klientów studia należą Swarovski, Land Lover, Swatch, Pepsi, Alessi, Victor & Rolf, Disaronno czy Barneys New York. Studio Job łącznie na swoim koncie ma około pięćdziesięciu nagród, m.in. Elle Decor International Design Awards, Wallpaper Design Awards i produkt roku według portalu yatzer.com.

Warsaw Home 2019 - Job Smeets gościem specjalnym

„Jestem” – hasło przewodnie i motyw graficzny targów Warsaw Home 2019

Idea targów bierze się z łączenia ludzi – to oni znajdują się w centrum zainteresowania. Tę właśnie myśl oddał Tomek Kuczma, projektując przewodni motyw graficzny Warsaw Home 2019 – „Jestem”, o którym mówi:

Warsaw Home to przede wszystkim łączenie. Łączenie ludzi, biznesów i pokoleń. To również miejsce wymiany doświadczeń, pomysłów, wiedzy i kontaktów.

Warsaw Home - motyw przewodni zaprojektowany przez Tomka Kuczmę

Przewodni motyw graficzny tegorocznych targów oparłem na koncepcie jednej linii, łączącej ludzi skupionych wokół tworzenia pięknych, wartościowych i nowoczesnych przedmiotów, które wzbogacają wnętrza naszych domów i przestrzeni wspólnych. Od początku czułem, że muszę nadać mu formę obiektu, a nie tylko dwuwymiarowej grafiki. Motyw twarzy, zasugerowany przez zespół Warsaw Home, rozwinąłem w formie obrazu przedstawiającego tłum gości odwiedzających targi, narysowany jedną kreską. Obraz stał się punktem wyjścia dla stworzenia motywów graficznych dla Warsaw Home, Poland Design Festival oraz Design Forum.

Podobnie jak w przypadku samych targów obraz „czyta się” różnie w zależności od perspektywy. Z daleka widzimy całość jako energetyczną plamę, buzującą kolorami i kształtami. Z bliska dostrzegamy poszczególne twarze, orientujemy się, kto z kim rozmawia i zaczynamy zwracać uwagę na detale.

Tytuł „Jestem” – hasło przewodnie tegorocznej edycji targów – w kontekście obrazu podkreśla moje przekonanie, że lepiej jest być razem niż osobno”.

W tym roku spodziewamy się około 800 wystawców, łączna powierzchnia targów zajmie 120 tys. metrów kwadratowych – to tyle co dwa Luwry.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter