Joga Kamper – mobilne centrum treningowe

Firma Fritz Tiny Homes stworzyła na zlecenie instruktorki jogi mobilne centrum treningowe wyposażone w mikro-salę ćwiczeń, biuro oraz przestrzeń mieszkalną. Zobacz projekt Joga Kamper.

Projekt Joga Kamper

Heather i Kevin Fritz z firmy Tiny Homes właśnie zaprezentowali swoje najnowsze dzieło – mieszkanko na kółkach, które jest jednocześnie salą treningową i biurem.

Joga Kamper - mobilne centrum treningowe - projekt Fritz Tiny Homes
Kamper od Fritz Tiny Homes

„Nasza klientka, instruktorka jogi, poprosiła o mobilną salę ćwiczeń jogi z miejscem na rower treningowy Peleton” – opowiada Heather. “Udało nam się zrealizować oba te cele, a nawet dorzucić sporo od siebie”.

Dom wykończono czarnym metalem i drewnem daglezji. Przez wysokie okna można podziwiać krajobrazy wyspy Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie obecnie się znajduje.

Niewielki domek na kołach

Niewielki domek na kołach wykończony jest metalem i drewnem. Heather i Kevin Fritz wyposażyli pokój dzienny/studio jogi w zieloną aksamitną sofę. Dostosowali ją do swoich potrzeb, usuwając nogi i dodając drewnianą podstawę ze wbudowanymi szufladami. Okno w kształcie litery A wypełnia malutki dom światłem słonecznym.

Joga Kamper - mobilne centrum treningowe - projekt Fritz Tiny Homes
Domek wykończony jest drewnem

“Od zawsze pragnęłam posiadać mały domek. Kiedy wybuchła pandemia i ceny nieruchomości poszybowały w górę, zdałam sobie sprawę, że to najlepszy moment na realizację marzeń” – mówi Ashleigh, mieszkająca w mobilnym domku ze swoją partnerką Elyse. “Chciałam na pierwszym miejscu postawić to, co jest naprawdę ważne. Mniej wydawać, przemieszczać się i więcej przebywać na świeżym powietrzu”.

Sufity wyłożone są rozdrobnionym drewnem daglezji, co nadaje wnętrzu ciepłego i naturalnego charakteru. Wykończenie pasuje też doskonale do strzelistych sosen widocznych przez trójkątne okno w sali treningowej.

Meble we wnętrzu

Sofę z firmy Article pokrywa zielony aksamit. Usunięto z niej nogi, a zamiast nich zamontowano podstawę z szufladami. W jednej z nich schowany jest rozkładany stół i sześć stołków. Meble przydają się, kiedy Ashleigh i Elyse zapraszają gości na kolację.

W części biurowej umieszczonej pomiędzy kuchnią, a salonem znajduje się betonowa lada z szufladami. Pod nią umieszczono system wentylacyjny Blauberg Vento ERV. W znajdującym się obok regale z orzecha włoskiego umieszczono oświetlenie zapewniające komfortowe warunki przy pracy biurowej.

Pokój z zieloną sofą w kamperze
W salonie znajduje się zielona sofa

W kuchni znajdują się jasne, białe szafki, pełnowymiarowa lodówka LG, podłużna mikrofalówka z wbudowanym okapem oraz propanowy piec firmy Unique Appliances.

Z tyłu domu, obok łazienki, umieszczono rower treningowy Peleton. Wysoki sufit kasetonowy z orzecha włoskiego zapewnia dużo przestrzeni do ćwiczeń. Duże okna pozwalają poczuć się podczas treningu jak na świeżym powietrzu.

Wykończenie wnętrza

Heather i Kevin wykończyli łazienkę w stylu spa płytkami ściennymi z betonu z dodatkiem szklanych akcentów, które zmniejszają optyczny ciężar materiału. Podłogę pod prysznicem pokrywają sześciokątne płytki z orzecha włoskiego wycięte za pomocą plotera CNC i zabezpieczone uszczelnieniem epoksydowym.

Schody ze wbudowanymi szufladami prowadzą do sypialni. Znajdujące się w niej wbudowane szafki nocne i oświetlenie LED zapewniają wygodę i porządek.

Schody na piętro w kamperze
Schody prowadzące do sypialni

„Ruch stanowi ważną część naszego życia” – mówi Ashleigh. „Obawiałam się, że przeprowadzka do mniejszego domu może oznaczać rezygnację z miejsca na jogę, ćwiczenia siłowe i mój rower Peloton. Lecz kiedy zaczęłam projektować mój dom razem z Fritzami, udało nam się zmieścić na małej przestrzeni wszystkie najważniejsze dla nas rzeczy. Jestem taka szczęśliwa – mamy mikro-siłownię i pokój, w którym ja i moja partnerka możemy rozłożyć nasze maty do jogi.”


Projekt: Fritz Tiny Homes | fritztinyhomes.com
Stylizacja: Simone & Ivy | simoneandivy.ca

Zobacz również: Wyjątkowe domy na klifach | Grand Pic Chalet – domek pośród kanadyjskiej przyrody

Strefa fitnes w mobilnym kamperze
Płytki w łazience w Joga Kamper
Sypialnia w projekcie Joga Kamper
Joga Kamper - mobilne centrum treningowe - projekt Fritz Tiny Homes
Niewielki salon w mobilnym kamperze
Sypialnia w kamperze
Okno na górze w projekcie Joga Kamper
Joga Kamper - mobilne centrum treningowe - projekt Fritz Tiny Homes
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter