Joshua Tree Residence – dom jak pustynny kwiat

Architekci z Whitaker Studio stworzyli przypominający pustynny kwiat dom letniskowy pośrodku pustkowia w Joshua Tree. Przed Tobą projekt Joshua Tree Residence.

Projekt Joshua Tree Residence

Jeden z producentów filmowych szukał pomysłu na dom wakacyjny w Joshua Tree. Z pomocą przyszli projektanci z biura Whitaker Studio. Zaproponowali koncepcję opartą o grupę kontenerów ułożonych w kształcie gwiazdy pośrodku pustyni. Każdy z nich został ustawiony pod odpowiednim kątem, zapewniając odpowiednią dozę prywatności, ochrony przed ciężkim klimatem oraz wspaniałe widoki na otaczający krajobraz.

Joshua Tree Residence – dom projektu Whitaker Studio

Na początku 2017 roku producent filmowy Chris Hanley (znany z takich produkcji jak “American Psycho” czy “Przekleństwa niewinności”) zaprosił swoich przyjaciół na wycieczkę. Jej celem była dziewięćdziesięcio akrowa posiadłość położona w kalifornijskim Joshua Tree. Miejsce wywarło na odwiedzających ogromne wrażenie, a jedna ze znajomych przypomniała sobie o ciekawym projekcie architektonicznym, który widziała w internecie. Towarzystwo obejrzało na laptopie gwiaździste dzieło zbudowane z kontenerów transportowych i doszło do wniosku, że byłoby idealnym uzupełnieniem pustynnego krajobrazu okolicy.

Wakacyjny dom Chrisa Hanleya

Projekt znaleziony w sieci to praca autorstwa Jamesa Whitakera z londyńskiego Whitaker Studio. Został on przygotowany dla jednej z agencji reklamowych, ale nigdy nie doczekał się realizacji. Teraz otrzymał swoją drugą szansę jako wakacyjny dom Chrisa Hanleya. 

Szkielet konstrukcji zbudowany jest z kontenerów transportowych położonych pod różnym kątem. Ustawienie zapewnia prywatność i pozwala się cieszyć wspaniałymi, pustynnymi krajobrazami. Sam dom ma powierzchnię ponad 185 metrów kwadratowych. Znajdują się w nim trzy sypialnie, kuchnia i salon. Dach garażu pokryty jest panelami słonecznymi, które zapewniają zasilanie na całej działce.

Wnętrza domu projektu Whitaker Studio
We wnętrzach króluje biel

Nieruchomość znajduje się w naturalnym wąwozie utworzonym przez erozję po opadach deszczu. Joshua Tree Residence dzięki swojej niebanalnej formie stała się znaczącym punktem na architektonicznej mapie okolicy. Jednocześnie wtapia się w krajobraz i stanowi niezapomniany akcent, który na długo zapada w pamięć. A przy tym spełnia wszystkie założenia wygodnego i spokojnego miejsca wypoczynku w pięknym otoczeniu.


Projekt: Whitaker Studio | whitakerstudio.co.uk

Zobacz również: Mały browar Most | Casa Farfaglia – wiejski domek w starej tłoczni oliwy

Joshua Tree Residence – dom projektu Whitaker Studio
Joshua Tree Residence – dom projektu Whitaker Studio
Joshua Tree Residence – dom jak pustynny kwiat
Białe wnętrza domu projektu Whitaker Studio
Czerwone meble w białych wnętrzach domu Joshua Tree
Białe wnętrza domu Wnętrza domu projektu Whitaker Studio
Joshua Tree Residence – dom jak pustynny kwiat
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter