Kaflove: pełne kolorów ceramiczne kafle

Kaflove: pełne kolorów ceramiczne kafle

Fajnie jest trafiać na nowe, pełne pasji marki. Ostatnio jesteśmy fanami ceramicznych kafli, zwłaszcza tych kolorowych i tak trafiliśmy na markę Kaflove.

„W Kaflove zajmujemy się produkcją  głównie ceramicznych kafli ale  też umywalek, talerzy,  podstawek. Ręczna produkcja sprawia że wszystkie nasze wyroby minimalnie się od siebie różnia co czyni je zupełnie unikalnymi. 

Tworzenie ceramicznych kafli to  długotrwały i wieloetapowy proces. Nasze kafle są wycinane za pomocą specjalnie wykonanych ręcznie  wykrojników które nadają im kształt. Części z nich nadajemy wypukłą teksturę która uwydatnia ich ozdobny charakter. Tekstury uzyskujemy za pomocą materiałów, specjalnych wałków lub matryc czy form. Tak przygotowane płytki przechodzą długotrwały proces suszenia trwający nawet 2 tygodnie. Wysuszone wędrują do pieca  na pierwszy wypał w temp 1000 stopni, a potem pod pędzel. Na każdy kafelek misternie nanosimy szkliwo i wstawiamy spowrotem  do pieca. Tak powstają nasze kafle! Aha i jeśli chcecie możecie je tworzyć razem z nami, być wirtualnie na każdym etapie produkcji wtedy stają się również Waszym dziełem. 

Dzięki  doświadczeniu i radości z tworzenia, kafle, talerze i umywalki które powstają w naszej pracowni cieszą  ich właścicieli  czyniąc ich wnętrza niepowtarzalnymi” mówi Katarzyna Banasiuk.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter