Karbonado wśród satelitów na Salone del Mobile

Już niebawem odbędzie się wydarzenie wyjątkowe dla wszystkich zainteresowanych architekturą wnętrz – Salone del Mobile. Wśród wystawców tegorocznej edycji tych międzynarodowych targów znajdzie się polskie studio projektowe Karbonado z Katarzyną Dzięcioł na czele. Projekty firmy zobaczymy w ramach wystawy Salone Satellite, będącej przestrzenią dedykowaną młodym twórcom. Targi wnętrzarskie w Mediolanie startują 9 kwietnia i potrwają sześć dni.

Karbonado na Salone del Mobile

Salone del Mobile to jedno z najważniejszych wydarzeń dla światowego designu. Każdego roku targi w Mediolanie odwiedzają tysiące gości z całego świata. Kluczowe dla branży marki układają swoje kalendarze tak, aby właśnie na iSaloni zaprezentować nowości. Częścią tej wielkiej imprezy jest Salone Satellite, czyli miejsce, gdzie młodzi twórcy (do 35. roku życia) mają szansę zaprezentować swoje pomysły i realizacje.

To projekty, które nie zostały jeszcze wdrożone do masowej produkcji. Ideą organizatorów jest bowiem zbliżenie młodych twórców ze znanymi markami poszukującymi nowych pomysłów. W tym roku w wystawie weźmie udział ponad 500 projektantów, w tym kilku z Polski oraz międzynarodowe szkoły designu.

Karbonado wśród satelitów na Salone del Mobile

Meble zaprojektowane przez Katarzynę Dzięcioł

Na stoisku Karbonado zobaczymy meble zaprojektowane przez Katarzynę Dzięcioł – polską architektkę. Będzie to modułowy stół Toparti, ławka Tonuki i mobilny stolik Tolumi, który w zmienionej wersji powalczy o Salone Satellite Award w tegorocznej, 10. edycji konkursu dla wystawców.

Karbonado wśród satelitów na Salone del Mobile

W tym roku hasłem przewodnim Salonu będzie jedzenie. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, jak design może odpowiadać na zmieniające się przyzwyczajenia, pomagać kształtować nawyki, czy wpisywać się w najnowsze trendy związane z żywieniem. My tworzymy meble, które podążają za użytkownikiem. Jak Tolumi, są mobilne i wielofunkcyjne, czy też jak Toparti, pozwalają być w grupie albo służą jednostce. Dotyczy to każdego aspektu codziennego życia. Bez ograniczeń.” – opowiada Katarzyna Dzięcioł.

Salone Satellite zlokalizowany będzie w pawilonie 22-24 mediolańskich targów w Rho.  Można go odwiedzać codziennie przez cały czas trwania targów od 9 do 14 kwietnia w godzinach 9.30-18.30. Wstęp jest bezpłatny.

Katarzyna Dzięcioł ukończyła architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Jest założycielką studia projektowego Karbonado. Zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i komercyjnych, mebli i przedmiotów codziennego użytku.

Karbonado wśród satelitów na Salone del Mobile
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter