Kawa ze Swarzędz Home

Kawa ze Swarzędz Home

Efektowny stolik kawowy albo kompozycja dwóch czy trzech takich mebli potrafi być prawdziwą ozdobą salonu czy kącika do czytania. O czym warto pamiętać wybierając taki mebel ? Podobnie jak w przypadku kawy – wszystko zależy od tego czy oczekujemy mocnego pobudzenia czy rozkoszowania się subtelną kompozycją aromatów.

Harmonia smaków

W ofercie Swarzędz Home znajdziemy 9 modeli stolików kawowych – jak wybrać spośród nich ten idealny? Wszystko zależy od tego jak wygląda nasz salon. Jeśli oprócz sof i foteli mamy w nim więcej mebli musimy raczej uwzględnić ich styl w wyborze naszego stolika, bo zbyt duża różnorodność kolorów, form i stylów wprowadzi wizualny chaos. Warto wtedy skorzystać np. z mebla pochodzącego z tej samej linii wzorniczej. Taką możliwość daje nam kolekcja DREAM w której, obok mebli skrzyniowych, znajdziemy 2 modele stolików kawowych – kwadratowy i prostokątny. Taki zestaw da harmonijny, klasyczny efekt i sprawdzi się świetnie w stylowym wnętrzu. Podobnie będzie, jeśli skorzystamy ze stolika USHAK i pochodzących z tej samej linii sof i foteli.

Podwójne i potrójne

Jeśli miejsce na to pozwala, ciekawy efekt daje grupowanie stolików kawowych o podobnej formie. Na taki zabieg pozwalają stoliki SiSi o organicznie zaokrąglonych, trójkątnych blatach i różnych wysokościach. Możemy połączyć dwa lub trzy albo skorzystać tylko z jednego, a różne zestawienia wykończenia drewna i kolorów lakieru dodadzą naszemu wyborowi indywidualnego charakteru.  Taka grupa ożywi zazwyczaj nieco monotonną w formie sofę i doda wnętrzu dynamiki. Korzystanie z zestawu stolików ma też istotną zaletę praktyczną – są lekkie, więc łatwo je przearanżować lub przenieść w razie potrzeby w inne miejsce.

Fantazyjny dodatek

Największą swobodę doboru stolików kawowych mamy w przypadku gdy w naszym salonie panuje minimalizm lub eklektyzm. Wtedy możemy postawić na mebel o najbardziej fantazyjnej formie – taki jak jeden ze stolików FIL z okrągłym blatem na ażurowym metalowym stelażu. Wśród nich mamy zarówno możliwość wyboru rodzaju wykończenia części metalowych (chrom, stal, mosiądz), jak i blatu (fornir, lakier, spiek kwarcowy). Dzięki tej wielości opcji łatwo dopasować stolik do reszty wyposażenia – warto by np. metalowe detale mebli w pomieszczeniu były w jednej tonacji kolorystycznej. Ciekawym rozwiązaniem może być także potraktowanie jako podręcznego stolika siedziska BAMP. Zwłaszcza w swojej niższej, domowej wersji świetnie sprawdzi się w tej roli, a między jego półkami będziemy mogli przechowywać magazyny, książki czy piloty do sprzętu RTV.

Zaskakująca mieszanka

Kiedy mamy do dyspozycji nieco więcej miejsca, ciekawym rozwiązaniem może być też eklektyczny miks różnych modeli stolików.

„Takie zestawy często prezentujemy w naszym poznańskim showroomie – np. łączymy jeden stolik FIL z dwoma stolikami SiSi. Można zmieniać ich ustawienie, uzupełniać je dekoracyjnymi dodatkami. Czasem wykorzystujemy w tych zestawieniach również siedziska BAMP i pufy. Taka grupa mniejszych, zróżnicowanych mebli wygląda efektownie, jest wielofunkcyjna i mobilna. Dlatego  nasi klienci widząc ją na żywo często decydują się na wykorzystanie podobnego rozwiązania w swoich domach” – mówi  projektantka wnętrz Dobrawa Dekielińska-Paterska.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter