Kawalerka na poddaszu

Kawalerka na poddaszu

To jeden z tych projektów, których efekt realizacji przynosi największą satysfakcję: kawalerka w Sosnowcu. Na 17 metrach pracowni Przestrzenie udało się stworzyć wyjątkowe mieszkanie, w którym wygodnie mieszka Wojtek – student prawa na UŚ.

Miało być „loftowo” i wygodnie. Łatwo powiedzieć, gdy ma się do dyspozycji apartament na dolnym Manhattanie, a nie mikroskopijne poddasze w Sosnowcu. Poza małą powierzchnią, problemem był także, jak to na poddaszach bywa, komin na środku mieszkania. Dach był nieocieplony – odpowiednia termoizolacja zabrała nam kolejne cenne centymetry z wysokości pomieszczeń. Konstrukcja dachowa na szczęście okazała się zdrowa, część z niej projektanci zdecydowali się wyeksponować.

Poza krzesłami każdy mebel został zaprojektowany przez projektantów z pracowni Przestrzenie, tak aby na minimalnej powierzchni w pełni spełniać swą funkcję. Za kominem urządzono kącik do nauki, a blat kuchenny można rozłożyć tworząc niewielki stół. Brak pralki to nie jest problem dla właściciela, w razie potrzeby wystarczy w przedpokoju zabudować wnękę i w części tak powstałej szafy wstawić pralkę – podłączenie wody jest przygotowane.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter