Kawalerka na wynajem krótkoterminowy projektu Wonderspace

25-metrowe mieszkanie zaprojektowane przez Mariettę Wojtczak z pracowni Wonderspace mieści się w samym centrum Poznania na 10 piętrze nowoczesnego apartamentowca. Inwestor, który zgłosił się do pracowni, powierzył projektantce zaprojektowanie 5 apartamentów na wynajem krótkoterminowy. Motywem przewodnim tej realizacji było stworzenie przestrzeni nie tylko do spania, ale również do życia. Właśnie z tego względu żadne z mieszkań nie przypomina przestrzeni hotelowej, w której królują wyłącznie łóżko i czajnik.

Przestrzeń na wynajem, przestrzeń do życia

Przestrzeń na dziesiątym piętrze nowoczesnego apartamentowca w Poznaniu to synonim nieoczywistego koloru zielonego, którego barwa wpada w przyjemny odcień miętowy. W mieszkaniu znalazło się miejsce na strefę relaksu, kuchnię, łazienkę, a także na komfortową alternatywę jadalni. W części kuchennej dominuje biel, a także ponadczasowe lastryko. Na uwagę zasługują również miętowe fronty kuchenne, które swoją formą przypominają lamele. Całość została ocieplona naturalnym materiałem w postaci drewna.

Stylowa kuchnia w projekcie pracowni Wonderspace

Przestrzeń do jedzenia to okrągły stół w loftowym stylu, którego przełamaniem są wygodne fotele z ceglanymi, miękkimi siedziskami i złotymi stelażami. Strefa relaksu to przede wszystkim duży, komfortowy narożnik w odcieniu jasnej szarości. Ciekawym połączeniem części jadalnianej ze sferą wypoczynkową jest nawiązanie stylu stolika kawowego do loftowego stołu, a także pociągnięcie ceglanego motywu kolorystycznego – tu w formie poduszek.

Subtelne dodatki, czyli aranżacyjny klucz do kawalerki na wynajem

W kawalerce na wynajem na uwagę zasługują również detale. Subtelnym elementem dekoracyjnym jest na przykład miętowa ściana z nowoczesną sztukaterią. Ściana telewizyjna to połączenie bieli, pojawiającej się w kuchni oraz drewna, na które znalazło się miejsce zarówno w kulinarnym sercu apartamentu, jak i na jodełkowej podłodze.

Ściana w kolorze miętowej zieleni w salonie w niewielkiej kawalerce projektu Wonderspace

 

Dekoracje w mieszkaniu zaprojektowanym przez pracownię Wonderspace to kwiat monstery, a także jej liście, znajdujące się na plakacie wiszącym nad stołem. Elementami, które zdecydowanie przyciągają uwagę w kawalerce na wynajem, są natomiast kinkiety znajdujące się w strefie relaksu. Ich styl to luksus przenikający się z prostotą. Oprawy o klasycznej, kulistej formie, zostały zestawione ze złotymi, niezwykle eleganckimi talerzami w złotym kolorze.

Urokliwa przestrzeń

Przytulnym wnętrzem jest również łazienka, w której został pociągnięty ten sam motyw kolorystyczny. Najciekawszym elementem tej niewielkiej przestrzeni jest oczywiście prysznic walk-in, a właściwie zdobiące go płytki ceramiczne w geometryczne wzory. Ponownie mamy tu do czynienia z materiałami wykorzystanymi w pozostałej części mieszkania, a więc z drewnem oraz lastrykiem na podłodze.

Szafka w łazience w kolorze miętowej zieleni

Ciepło kawalerki na wynajem, której wykonania projektu podjęła się pracownia Wonderspace, sprawia, że mieszkanie jest nie tylko świetną przestrzenią do wynajmu na chwilę, ale przede wszystkim wnętrzem do życia. Lokum w jednym z poznańskich apartamentowców, uwiecznionego przez Kamila Bryckiego, to miejsce, w którym każdy poczuje się jak u siebie.


Projekt: Wonderspace | facebook.com/wonderspacepl
Zdjęcia: Kamil Brycki

Zobacz również: Mieszkanie z pięknym widokiem na Poznań | Mieszkanie w kamienicy na zakopiańskich Krupówkach

Płytki ceramiczne w kolorze miętowej zieleni w łazience
Dekoracje w kolorze złota
Niewielka kawalerka na wynajem
Ściana w kolorze miętowej zieleni w salonie w niewielkiej kawalerce
Telewizor wiszący na białej ścianie
Dekoracje z drewna w kawalerce projektu Wonderspace
Ceramika stojąca na blacie w kuchni
Dwa fotele w kolorze ceglanym w poznańskiej kawalerce
Fotel w kolorze ceglanym w kawalerce projektu Wonderspace
Biało-drewniano-miętowa kuchnia w projekcie pracowni Wonderspace
Biała umywalka w łazience w projekcie pracowni Wonderspace
Płytki ceramiczne w kolorze miętowej zieleni w łazience
Płytki ceramiczne w kolorze miętowej zieleni w łazience
Czarny stolik pomocniczy w kawalerce projektu pracowni Wonderspace
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter