Kawalerki Cześć i Myć!

Kawalerki Cześć i Myć!

Dwie sąsiadujące kawalerki projektu Mili Młodzi Ludzie powstały na jasnym strychu poznańskiej kamienicy. Kompaktowe wnętrza zaprojektowano jako ścisłą układankę poszczególnych funkcji. W CZEŚĆ kawalerce część kuchenna ze stołem jadalnym i ławką stanowiącą fragment balustrady schodów wychodzi na przestrzeń dzienną, z której łatwo dostać się do łazienki i sąsiadującej z nią garderoby. Sprytne rozwiązania pozwalają na uzyskanie maksymalnego komfortu, a każdy metr kwadratowy został maksymalnie wykorzystany.

Łazienka w kawalerce MYĆ została doświetlona naturalnie przez duże przeszklenie w przegradzającej ścianie. Dodatkowym atutem jest widok na poznańską farę, którą możemy obserwować podczas kąpieli. Dodatkowy blat kuchenny z miejscem do spożycia posiłku zamontowano nad pochyłą ścianą. Odczyszczone ściany ceglane i potraktowany jedynie białą farbą drewniany sufit z belkami stropowymi nie kryją uzupełnień i nierówności. Skontrastowane są z gładką, lśniącą podłogą z wylewki betonowej.

Wszystkie ścianki działowe wykonane są ze sklejki brzozowej o ciepłym, naturalnym kolorze. Specjalnie dla wnętrz zaprojektowano niektóre z mebli, jak na przykład stolik kawowy o trójkątnych nogach.

Projekt wnętrz kawalerek jest prosty i wygodny, uzupełniony został o przyjazne, ale wyróżniające się detale. Akcent koloru pojawia się w postaci żółtej linki w autorskim rozwiązaniu barierki i zabezpieczenia otwartych schodów.

Wybrane słowa urozmaicają ściany mieszkań. Wykonany z elementów stalowych CZYŃ na ścianie części dziennej stanowi wieszak na podręczne przedmioty i elementy garderoby. Prosty zabieg wykafelkowania napisów CZEŚĆ i MYĆ spersonalizował mieszkania i nadał im charakteru. Chwilowo mieszkania przeznaczone są na wynajem, jednak planowane jest połączenie ich. Wtedy kawalerka CZEŚĆ stanie się strefą wejściową i salonem, natomiast MYĆ sypialnią.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter