Kawiarnia Die Creme w Berlinie – kobiecy biznes za granicą

Architektka z TGH Studio – Sylwia Chwat – oraz mistrzyni cukiernictwa – Katarzyna Pilch – połączyły siły i wspólnie stworzyły wyjątkowy lokal. Kawiarnie Die Creme w Berlinie to jeden z najpopularniejszych spotów śniadaniowych, który znajduje się na styku dzielnic Schöneberg i Charlottenburg. Nowoczesne wnętrze, utrzymane w klasycznej tonacji barw, za sprawą pieczołowicie dobranych detali nabrało unikalnego charakteru i stało się rozpoznawalne. Tę kobiecą, spójną i wyrazistą realizację sfotografowało Pion Studio. 55-metrowy lokal to prawdziwe królestwo cukierniczych dzieł sztuki oprawionych w piękną aranżację!

Cukiernicze dzieła sztuki w nowoczesnym i przytulnym wnętrzu pełnym klasy

Główną inspiracją przy tworzeniu projektu było oczywiście cukiernictwo – pięknie udekorowane, personalizowane torty i ciasta są znakiem rozpoznawczym założycielki śniadaniowni – Katarzyny Pilch, która wszystkie sprzedawane w lokalu wypieki przygotowuje sama. Kawiarnia Die Creme w Berlinie miała stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc śniadaniowych w dzielnicy, dlatego musiała być także charakterystyczna.

“Stworzyłam dla Kasi wnętrze bardzo kobiece, klasycznie piękne, nie pozbawiając go jednak nuty wszechobecnego w Berlinie szaleństwa” – podkreśla projektantka Sylwia Chwat.

Front kawiarni Die Creme w Berlinie
Front kawiarni Die Creme w Berlinie

Artystki chciały stworzyć przestrzeń, która nie tylko wyeksponuje słodkie dzieła sztuki, ale też stanie się miejscem przyjaznym dla klientów. Ze względu na to, że kawiarnia Die Creme to lokal poranny, aranżacja musiała być ciepła i przytulna. Ważne było też to, aby każda grupa wiekowa czuła się tam dobrze, ponieważ lokal znajduje się w Berlinie zachodnim, gdzie dużą część klientów stanowią osoby w wieku średnim i starszym. Na przecięciu wszystkich tych założeń zapadła decyzja o zawężeniu gamy barwnej do bieli i różnych tonacji beżu, z subtelnymi dodatkami. W ten sposób powstało ciepłe wnętrze, które kolorami nawiązuje do warstw słodkich ciast i tortów.

Kawiarnia Die Creme w Berlinie – popularny spot śniadaniowy w niebanalnej aranżacji

Stonowane kolory na ścianach dopełniają klasyczne elementy potraktowane w ciekawy, nowoczesny sposób. Ponadczasowa podłoga w czarno-białą szachownicę została wykonana z płytek lastryko. Subtelny wzór nieco urozmaica i ożywia aranżację, podobnie jak okrągłe, marmurowe blaty stolików w różowym odcieniu, z unikalną fakturą. Dzięki temu całość zaskakuje, a poszczególne elementy tworzą spójną i jednocześnie bogatą konstelację odcieni, materiałów i wzorów.

Filiżanki na ścianie jako dekoracja we wnętrzu kawiarni Die Creme w Berlinie
We wnętrzu królują stonowane kolory

Charakterystycznym elementem we wnętrzu jest także sufit z powojenną sztukaterią, uzupełniony przez lampy. Rozłożone w uporządkowany, równomierny sposób wypełniają całą powierzchnię sufitu, a ich kulisty kształt i piękne, mosiężne oprawy, nadają pomieszczeniu charakteru. Eleganckie, nowoczesne i wyraziste oświetlenie stało się znakiem rozpoznawczym lokalu. Odwiedzający kawiarnię Die Creme bardzo często robią zdjęcie zdobionego sufitu, co świadczy o tym, że estetyka miejsca wpłynęła na jego popularność.

Polskie akcenty we wnętrzu kawiarnio-śniadaniowni – unikalne detale

Projektantka wraz z właścicielką pragnęły także uzupełnić klasyczną aranżację o niebanalne polskie akcenty. W lokalu znalazły się wyszukane dodatki świadczące o jakości polskiego designu i sztuki, takie jak krzesła marki SALAK – specjalizującej się w minimalistycznych meblach – oraz lampa marki Cleoni. Aranżację wnętrza dopełnia też sztuka Andrzeja Franaszka. Dzięki tym elementom, wnętrze kawiarni nabrało wyjątkowego charakteru.

Lustro we wnętrzu kawiarni Die Creme w Berlinie
W lokalu znalazły się również wyszukane dodatki

Projektantka, Sylwia Chwat i właścicielka lokalu Katarzyna Pilch, dzięki ścisłej współpracy i porozumieniu stworzyły wyjątkowe, niezwykle klimatyczne miejsce. Kawiarnia Die Creme w Berlinie stała się pełnym klasy, przytulnym lokalem, w którym królują słodkie dzieła sztuki wykonywane z pasją. Miejsce cieszy się tak dużą popularnością, że założycielka planuje otworzyć drugi lokal, który również stworzy wspólnie z Sylwią Chwat z TGH Studio.


Projekt: TGH Studio | tgh.studio
Zdjęcia: Pion Studio | pionstudio.com

Zobacz również: Lodziarnia Szron na krakowskim Zabłociu | Restauracja & Cocktail Bar Paradiso

Sylwia Chwat i Katarzyna Pilch
Sylwia Chwat i Katarzyna Pilch
Wnętrze kawiarni Die Creme w Berlinie
Jasne wnętrza kawiarni Die Creme w Berlinie
Kawiarnia Die Creme w Berlinie
Toaleta we wnętrzu berlińskiej kawiarni Die Creme
Toaleta we wnętrzu kawiarni Die Creme w Berlinie
Front kawiarni Die Creme w Berlinie
Kawiarnia Die Creme w Berlinie - kobiecy biznes za granicą - projekt TGH Studio - foto Pion Studio
Kawiarnia Die Creme w Berlinie - kobiecy biznes za granicą - projekt TGH Studio - foto Pion Studio
Kawiarnia Die Creme w Berlinie - kobiecy biznes za granicą - projekt TGH Studio - foto Pion Studio
Kawiarnia Die Creme w Berlinie - kobiecy biznes za granicą - projekt TGH Studio - foto Pion Studio
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter