KAWS i instalacja artystyczna na tle panoramy miasta

Brian Donnelly, znany lepiej jako KAWS, zadebiutował ze swoją pierwszą indywidualną wystawą na Bliskim Wschodzie w Doha, którą można oglądać do końca stycznia 2020 roku. Oprócz ponad 40 oryginalnych dzieł ze swojej dwudziestoletniej kariery, KAWS zainstalował także monumentalną, nadmuchiwaną rzeźba o długości 40 metrów wzdłuż przystani Dhau, którą optymistycznie zatytułował „Wakacje”.

Brian Donnelly aka KAWS i poruszające artystyczne instalacje

Kultowe dzieła i poruszające instalacje artystyczne twórcy o pseudonimie KAWS, wystawiane poprzednio w takich miastach jak Hongkong czy Seul, naprawdę trudno przeoczyć. Jak przyznał sam Brian Donnelly, jest niezmiernie wdzięczny za możliwość pokazania po raz pierwszy tak dużej liczby swoich prac w Doha i wyeksponowania owoców swojej wyobraźni w tak złożonej i interesującej przestrzeni miejskiej.

KAWS - Brian Donnelly i instalacja artystyczna na tle panoramy miasta Doha

Nadmuchiwana i wielkoformatowa rzeźba została umieszczona nad wodą w linii horyzontu miasta i leży na prostokątnej platformie, patrząc w dal. Dyrektor wystaw w muzeach w Katarze – szejk Reem Al – Thani zaznaczył, że miasto z ogromną przyjemnością prezentuje tę ważną wystawę prac znanego na całym świecie artysty KAWS’a wraz z gigantyczną instalacją publiczną w przystani Dhau. Według niego dzieła artysty są przemyślane i „na czasie”, skłaniają do refleksji dotyczących naszej cywilizacji co sprawia, że bez wątpienia zostaną dobrze przyjęte przez katarską społeczność.

KAWS - Brian Donnelly i instalacja artystyczna na tle panoramy miasta Doha

Wystawa KAWS „He eats alone”

Na zamówienie muzeów katarskich i kuratora historyka sztuki Germano Celant, indywidualną wystawę KAWS „He eats alone można znaleźć w miejscu przystani w pobliżu portu. Wystawa eksponowana na dwóch piętrach przedstawia jego oryginalne obrazy, projekty graficzne, małe przedmioty i rzeźby – pierwsze piętro – oraz dziewięćdziesiąt przykładów współpracy handlowej z różnymi markami, takich jak tenisówki, deskorolki czy zabawki dla dzieci – piętro drugie.

KAWS - Brian Donnelly i instalacja artystyczna na tle panoramy miasta Doha

Germano Celant zachwyca się dziełami artysty wspominając także o tym, że jego dzieła przedstawiane są na całym świecie poprzez system globalnej komunikacji i dystrybucji będąc delikatnymi i oryginalnymi formami, które wszczepiają się w każdy ziemski kontekst.

KAWS - Brian Donnelly i instalacja artystyczna na tle panoramy miasta Doha KAWS - Brian Donnelly i instalacja artystyczna na tle panoramy miasta Doha KAWS - Brian Donnelly i instalacja artystyczna na tle panoramy miasta Doha

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter