Klasyka w nowoczesnym wydaniu od ZenDizajn

W tym poznańskim apartamencie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Zarówno pod względem stylistycznym, jak i wykonawczym. Nie ma tu miejsca na pomyłki. Pieczołowicie dobrane meble idealnie współgrają z zabudową kuchenną, kolorystyką i detalami. A wszystko dzięki projektantom z ZenDizajn oraz Studio Forma 96.

 Owocna współpraca dwóch zespołów projektowych

Architekci specjalizujący się w projektach z rynku premium doskonale znają adresy showroom’ów Studio Forma 96. Od prawie 30 lat spotykają się tu ze swoimi klientami, by wspólnie z zespołem projektowym studia zadbać kompleksowo o powierzone im wnętrza. Tak samo było z ZenDizajn. Pomysł na wspólny projekt był podyktowany wieloletnim doświadczeniem projektantów i bogatą ofertą Studio Forma 96. W ofercie znajdziemy propozycje najbardziej uznanych marek, reprezentujących wzornictwo włoskie (meble Flexform, Poliform, Gervasoni, Poltrona Frau, Antoni Lupi, oświetlenie Catellani&Smith)  i niemieckie (kuchnie SieMatic, meble ogrodowe DEDON).

Nowoczesna klasyka i najlepsze materiały

Wytyczne właściciela poznańskiego apartamentu były jasne. Mieszkanie urządzono w duchu nowoczesnej klasyki, z użyciem najwyższej jakości materiałów i mebli. Zaproszone do współpracy studio ZenDizajn, przy wsparciu architektów Studio Forma 96, zaproponowało zmianę układu pomieszczeń. Właściciel chętnie przystał na poprawiającą funkcjonalność ingerencję w tkankę murów.  W pierwotnym planie apartamentu strefa przeznaczona na salon i kuchnię znajdowała się w miejscu, gdzie obecnie stoi układ sof i foteli. W tej samej przestrzeni była jeszcze wydzielona niewielka łazienka. Do dwóch dużych sypialni wchodziło się prosto z salonu. Wspólnym pomysłem architektów było przeniesienie kuchni na drugą stronę dzielącej przestrzeń ścianki.

Miejsce na łazienkę znalazło się w części prywatnej. Dzięki czemu znacznie udało się powiększyć pokój dzienny, bez ograniczeń wynikających z układu kuchennego. Kuchnię SieMatic idealnie dopasowano do ścianki i w naturalny sposób umiejscowiono blisko salonu. Dzięki przemyślanemu układowi, stanowi teraz wydzieloną strefę z okrągłym stołem jadalnianym. Jej nasycona, ciemna paleta kolorystyczna to celowy zabieg i ciekawa odmiana po białych wnętrzach, które zawładnęły przestrzenią w ostatnich sezonach.  Głęboko ciemny fornir zabudowy kuchennej pięknie współgra z brązem blatów. Dzięki umiejętnej grze głębokich kolorów z jasną podłogą, ułożoną we wzór jodełki, wnętrze jest wyrafinowane i eleganckie, przyciąga wzrok i kusi głębią. Aranżacja za którą stoi ZenDizajn od razu przypadła do gustu właścicielowi – miłośnikowi loftów i industrialnych klimatów. Chciał on bowiem, aby jego wnętrze było przytulne i tchnęło duchem bezpretensjonalnego szyku.

Wyrazisty styl i harmonia kontrastów

Charakter mieszkania wydobyto dzięki pięknej ceglanej ścianie i wyrafinowanej plastyce sztukaterii. Podkreślono go czarnymi liniami listwy oświetleniowej i czarnymi listwami drzwi przesuwnych, które niejako okalają całą otwartą przestrzeń. Rytm drzwi Rimadesio, wprowadza do wnętrza wyjątkową, opartą na kontrastach harmonię. Ciemne drzwi zajmują mało miejsca, nie utrudniając komunikacji i doświetlają dodatkowo pomieszczenia w głębi apartamentu. W salonie stanęły kultowe projekty Poliform: modułowa sofa Dune projektu Carlo Colombo i prosta, geometryczna bryła fotela Gaston, zaprojektowanego przez Vincenta Van Duysena.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

Wpisz szukane słowo i kliknij enter