Klienci deweloperów nie chcą sami wykańczać mieszkań

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim stawia przed jego właścicielami wymagające wyzwanie – wieloetapowy proces gruntownego remontu, który może dać się we znaki nawet najbardziej doświadczonym i odpornym na stres klientom. Nie może więc dziwić, że usługa projektowania i wykańczania wnętrz przez wyspecjalizowane firmy zyskuje w ostatnim czasie na popularności.

“Wchodzisz i mieszkasz” zyskuje swoich wyznawców

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, dostajemy lokal w stanie deweloperskim. Czym on dokładnie jest? Jednoznaczna definicja nie istnieje i jest zależna od zapisów w umowie z wykonawcą, jednak najczęściej to “surowe” mieszkanie, wymagające remontu. Ze strony dewelopera jest to ocieplenie nieruchomości, doprowadzenie doń wszelkich przyłączy oraz przygotowanie ścian i podłóg do dalszych wykończeń. Z pewnością nie jest to standard pozwalający na natychmiastowe wprowadzenie się do budynku – stanowi tylko punkt wyjścia do dalszych prac remontowych.

Klienci deweloperów nie chcą sami wykańczać mieszkań - SaniWell - wchodzisz i mieszkasz
Wśród osób kupujących nowe mieszkanie na znaczeniu zyskuje usługa “wchodzisz i mieszkasz”

Dla osób wprowadzających się do nowego M właśnie tutaj zaczyna się prawdziwe morze możliwości, przez które mogą przepłynąć sami, ryzykując, że mogą z czasem zgubić obrany kurs, albo wynająć doświadczoną ekipę, która wykona za nich całą pracę i bezpiecznie doprowadzi do upragnionego portu.

Potrzeba wygody wśród klientów, życia w przemyślanych, funkcjonalnych wnętrzach sprawia, że na znaczeniu zyskuje usługa “wchodzisz i mieszkasz”. Składa się na nią zaprojektowanie i wykończenie wnętrza zgodne z indywidualnymi preferencjami, tak by można było od razu przeprowadzić się do wyremontowanego, dopasowanego do potrzeb lokalu. To przede wszystkim oszczędność czasu klienta i pozbawienie go problemów związanych z wykończeniem mieszkania, takich jak wybór ekipy remontowej, oczekiwanie na materiały czy transport itp. W naszym przypadku standardem jest to, że odpowiadamy za wykonanie mebli, montaż wyposażenia oraz nadzór logistyczny nad całym projektem – zauważa Krzysztof Białkowski, właściciel firmy SaniWell, oferującej wykończenie mieszkania w standardzie “wchodzisz i mieszkasz”.

Jasna koncepcja?

Zlecenie wykończenia mieszkania profesjonalnej firmie to opcja, z której korzystamy coraz chętniej i coraz częściej. Przede wszystkim oznacza ona oszczędność czasu, siły i nerwów. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć niepotrzebny stres, który zawsze towarzyszy remontowi mieszkania “na własną rękę”. Dzięki temu nie musimy się martwić o szukanie fachowców specjalizujących się w kolejnych rodzajach prac do wykonania. Profesjonalna firma zatrudnia bowiem pracowników z kilku różnych branż, posiadających odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. Dzięki temu tworzą się prawdziwe zgrane drużyny, umiejące szybko i sprawnie poradzić sobie z wieloma wyzwaniami stawianymi przez rynek mieszkaniowy.

Klienci deweloperów nie chcą sami wykańczać mieszkań - SaniWell - wchodzisz i mieszkasz
Zlecenie wykończenia mieszkania profesjonalnej firmie może być oszczędnością czasu

Usługa “wchodzisz i mieszkasz” polega na ścisłej współpracy między klientem a firmą, która oferuje kompleksowe usługi swoich specjalistów – m.in. architektów, którzy odpowiadają za przygotowanie projektu wnętrza oraz koordynatorów i kierowników, którzy mają za zadanie nadzorować cały proces budowy. Efektem takiej kooperacji jest stworzenie jasnej koncepcji lokalu, opierającej się na rozpisaniu zmian budowlanych, rozrysowaniu mebli na wymiar, czy przeróbkach sieci elektrycznej oraz wprowadzenie tej koncepcji w życie. Klient praktycznie już na etapie samego projektu jest zaznajomiony z efektem końcowym – zaznacza Krzysztof Białkowski.

Przemyślane rozplanowanie

Samodzielne wykończenie mieszkania wiąże się również z podjęciem pewnego ryzyka. W końcu większe i mniejsze błędy podczas pracy takie jak nieodpowiednie dobranie materiałów, czy też nieumiejętność korzystania ze specjalistycznych narzędzi może doprowadzić do drastycznego zwiększenia dodatkowych kosztów oraz opóźnień w realizacji. Konieczność wykonywania poprawek jest zresztą bardzo frustrująca i czasochłonna, natomiast w przypadku firm wykończeniowych możliwość wystąpienia tego typu niedogodności maleje, a satysfakcjonującego efektu możemy być pewni.

Klienci deweloperów nie chcą sami wykańczać mieszkań - SaniWell - wchodzisz i mieszkasz
Samodzielne wykończenie mieszkania wiąże się również z podjęciem pewnego ryzyka

Mieszkanie może zostać zaplanowane w sposób przemyślany z uwzględnieniem np. ergonomicznej zabudowy kuchennej, funkcjonalnej przestrzeni do pracy z domu, czy bezpiecznych dla dzieci schodów. Do wybrania są setki materiałów wykończeniowych i produktów wyposażenia. Wszystko to może być spójne i pasować do siebie stylem, co przekłada się na pozytywny odbiór przestrzeni. W przypadku podjęcia współpracy z taką firmą klientom zależy przede wszystkim na wieloletnim doświadczeniu, dobrej znajomości materiałów, efektywnej organizacji pracy, koordynacji zamówień, kompleksowości i odpowiedzialności – mówi Krzysztof Białkowski.

Jako że nasze życie jest coraz bardziej intensywne, wypełnione obowiązkami i pracą, a samodzielne wykończenie mieszkania kosztuje wiele czasu i wysiłku, usługi typu “wchodzisz i mieszkasz” stają się wśród klientów coraz bardziej popularne. Podobnie jest zresztą na Zachodzie, gdzie tylko niewielki procent lokali oddawany jest do użytku w stanie deweloperskim – większość z nich jest umeblowana, wyposażona i gotowa do wprowadzenia się. Wszystko wskazuje na to, że trend ten również w naszym kraju będzie przybierał na sile.


Marka: SaniWell | saniwell.pl

Zobacz również: Czy na piciu wody można zaoszczędzić? | Jak wybrać obrazy do sypialni?

Klienci deweloperów nie chcą sami wykańczać mieszkań - SaniWell - wchodzisz i mieszkasz
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter