Klimatyczne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz

Funkcjonalność, wygoda, ciepło i jednocześnie reprezentacyjność – tak prezentują się wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz w lokalu przy ul. Belwederskiej w Warszawie. Założycielki pracowni – Antonina Sadurska i Katarzyna Burak – stworzyły wyjątkową przestrzeń kreatywnej pracy i spotkań z klientami, która stanowi bazę i wizytówkę Fugi. Dzięki temu wnętrze starej kamienicy zyskało nowe życie.

Pracownia w starej kamienicy – główne założenia projektu

Głównym założeniem projektowym przyjętym przez Katarzynę Burak i Antoninę Sadurską było stworzenie miejsca, w którym zarówno zespół Fugi, jak i klienci, będą czuć się dobrze. Na co dzień w pracowni działa sześć osób (dwie współwłaścicielki – Kasia i Tosia) oraz czterech pracowników. Nowe wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz musiały więc być przede wszystkim wygodnym miejscem do pracy dla sześcioosobowego zespołu oraz bazą, w której można swobodnie spotykać się z klientami na rozmowy.

Warszawskie biuro pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Klimatyczne wnętrze pracowni FUGA Architektura Wnętrz

Ponieważ lokal jest wynajmowany, a my mamy w perspektywie rozwój firmy, wiedziałyśmy, że inwestycja w remont to prawdopodobnie plan na 2-3 lata. Potem będziemy szukały czegoś większego. Dlatego szczególnie mocno zależało nam na tym, aby stworzyć klimatyczne, funkcjonalne i wyjątkowe wnętrze, korzystając z budżetowych rozwiązań – dodaje Katarzyna Burak.

Funkcjonalne i reprezentacyjne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz

Aby stworzyć miejsce do pracy dla całego zespołu, które będzie odpowiadać na wszystkie potrzeby, projektantki i jednocześnie właścicielki pracowni zaproponowały podział przestrzeni. 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 60 m2 zostało podzielone na część biurową i wspólną przestrzeń, która stanowi połączenie kuchnio-jadalni z salą konferencyjną.

Klimatyczne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Pracownia musi pomieścić 6-osobowy zespół architektów

Projekt tego pomieszczenia stanowił pewnego rodzaju wyzwanie. Miało to być miejsce, w którym na co dzień cały zespół spożywa posiłki. Ważne więc było, aby przestrzeń dawała wytchnienie podczas przerwy na lunch, a jednocześnie pozostała reprezentacyjną strefą, w której znajdzie się miejsce na próbniki i katalogi, a przy dużym stole będzie można spotkać się z Klientami.

Ostatecznie udało się znaleźć miejsce na okrągły stół, który pomieści dużą grupę, półki z materiałami marketingowymi, a także lodówkę i kuchenną zabudowę, w której zmieściła się nawet niewielka zmywarka. Ciekawym rozwiązaniem było wprowadzenie lekkiej, jasnej kotary, która pozwoliła oddzielić nieco część kuchenną od miejsca spotkań i jednocześnie nadała pomieszczeniu głębi.

Styl eklektyczny – nowoczesny charakter w starej kamienicy

Wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz znajdują się w starej warszawskiej kamienicy, dlatego Antonina Sadurska i Katarzyna Burak zdecydowały się w swoim projekcie postawić na styl eklektyczny, który pozwolił zachować to, co w starym wnętrzu wyjątkowe, a jednocześnie nadał przestrzeni nowoczesny i funkcjonalny rys.

Podłoga betonowa połączona z płytkami
Zachowane ślady dawnego wnętrza

Szczególną uwagę zwracają oryginalne ślady charakteru dawnego wnętrza, takie jak betonowa podłoga z zachowaną czarno-białą mozaiką w szachownicę, która znajduje się w biurze szefowych. Wykorzystane w pomieszczeniu jasne, proste meble pozwalają w pełni wyeksponować posadzkę, a jednocześnie są wygodne i funkcjonalne.

Inspiracje stylem mid century modern

Interesujące połączenia zostały wprowadzone w przestrzeni jadalniano-konferencyjnej inspirowanej stylem mid century modern. Elementem, który bez wątpienia najsilniej przykuwa uwagę, jest kolorowy sufit oddzielony wyrazistą czarną linią, spójny z również czarną, rozłożystą konstrukcją lampy. W centrum znajduje się stylowy okrągły stół i komplet krzeseł z półokrągłymi oparciami.

Designerskie lustro we wnętrzu pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Wnętrze inspirowane jest stylem mid century modern

Lustra w niestandardowych kształtach, podobnie jak jasne odcienie, sprawiają, że wnętrze staje się przestronne. Taki zestaw oddaje charakter geometrycznego minimalizmu połowy ubiegłego wieku, który swoją prostotą wciąż zachwyca i inspiruje. Wygodna, funkcjonalna i ujmująca przyjaznym, lecz szlachetnym charakterem przestrzeń stworzona przez Katarzynę Burak i Antoninę Sadurską sprawia, że wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz świetnie spełniają swoją funkcję.


Projekt: FUGA Architektura Wnętrz | fugaarchitektura.pl
Zdjęcia: Aleksandra Dermont | aleksandradermont.com

Zobacz również: Nowoczesne biuro MKJ Radiologia | Biuro Red Bulla – wnętrze, które doda Ci skrzydeł

Klimatyczne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Klimatyczne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Klimatyczne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Klimatyczne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Klimatyczne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Białe biurka we wnętrzu pracowni FUGA
Klimatyczne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Klimatyczne wnętrza pracowni FUGA Architektura Wnętrz
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter