Kolekcja Atmosphere od Cecille Manz

Duńska projektantka Cecille Manz zaprojektowała kolekcję minimalistycznych mebli dla firmy Gloster z siedzibą w Niemczech. W zbiorze „Atmosphere” by Gloster, znajdziemy meble wypoczynkowe, kanapy, szezlongi i takie, które z powodzeniem znajdą miejsce w jadalnii, zapewniając komfort i ergonomię.

Szezlong, dwie sofy, stoliczki kawowe, ławy jadalniane i dwa stoły – to pełny skład najnowszej kolekcji marki Gloster. Meble umieszczone są na krótszych niż w większości projektów – nogach, aby stworzyć uczucie błogiego wypoczynku. Projektantka bardzo często odnosi się do tradycyjnej, minimalistycznej, duńskiej sztuki designu. Wszystko po to, aby nadać magii każdej chwili wspólnie spędzonej z kochającymi nas ludźmi. Każdy z produktów wyróżnia się smukła linią i zakrzywionymi, tapicerowanymi oparciami. Delikatne ramy malowane proszkowo w niezwykle harmonijny sposób współgrają z oryginalnym, tekowym drewnem dostarczonym przez firmę Gloster.

„To właśnie wtedy, gdy zasiadacie razem, wypoczywacie, rozmawiacie – Wasze życie opowiada historie, a Wy zrelaksowani, wspólnie tworzycie ten właśnie, ważny dla Was moment. Naturalną potrzebą projektanta, był dla mnie pomysł obniżenia konstrukcji mebli, aby stworzyć ergonomicznie – doskonały projekt. Siedząc niżej, szezlong wciągnie Cię w znajomy, kojący uścisk – zachęci, abyś się odprężył i został na dłużej” w rozmarzony sposób tłumaczy główną koncepcję projektową – Cecille Manz.

Kolekcja pozwala użytkownikowi na dowolne zestawienie wszystkich elementów, spójna paleta kolorów, minimalistyczne ramy i odporne na warunki atmosferyczne tkaniny to główne elementy definiujące „Atmosferę” Cecille Manz. Seria mebli od projektantki wyprzedała się w niecałe trzy godziny od głównej premiery. Projekty obecnie produkowane są na zamówienie przez większe podmioty meblarskie klasy premium.

Cecilie Manz to duńska projektantka przemysłowa. Uważana jest za jedną z czołowych designerów mebli swojego pokolenia. W listopadzie 2017 roku została wyróżniona tytułem „Projektantki Roku” w konkursie Design Awards, jednej z najważniejszych nagród w świecie designu. Cecilie Manz rozszerza rozumienie funkcji i estetyki projektowej, oraz kwestionuje przyjęte koncepcje wzornictwa przemysłowego.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter