Kolekcja AXOR One – esencja prostoty

Wyważone proporcje. Smukłe sylwetki. Płaskie kształty, miękkie narożniki, łagodnie zwężające się wylewki. Tak można opisać ponadczasowe wzornictwo nowej kolekcji AXOR One. Należące do niej panele prysznicowe, moduły termostatyczne i armatura łazienkowa pojawią się w projektach nadesłanych na konkurs „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni”, który potrwa do 12 listopada 2021 r. Nim poznamy prace uczestników zmagań, przyjrzyjmy się bliżej wzornictwu i funkcji samej kolekcji.

Kolekcja AXOR One

Jak się to wszystko zaczęło? Najpierw, w 2015 roku, Edward Barber i Jay Osgerby stworzyli interaktywny element sterujący do prysznica. Dwa lata później dołączyła do niego odpowiadająca mu główka prysznicowa. A już w roku 2021 projektanci zaprezentowali uzupełniające kolekcję AXOR One armaturę umywalkową, wannową i prysznicową.

Kolekcja AXOR One – esencja prostoty

Prostota, czyli klucz do komfortu

Aby powstała ta kompletna linia, autorzy zreinterpretowali kształty wyjściowego modułu. Ich zamysłem było, aby cała seria była spójna, a przy tym wyróżniała się wybiegającymi w przyszłość walorami użytkowymi, przejrzystością dostępnych funkcji oraz znakomitą kontrolą nad parametrami wody.

Jak te założenia przełożyły się na praktykę? Uchwyty baterii, oparte na technologii Select, wprowadzają nowy tryb interakcji. Poprzez jedno naciśnięcie możemy włączyć lub wyłączyć wodę, a obracając w prawo, zwiększamy temperaturę. To działanie nie wymaga wysiłku, jest intuicyjne i ultraprecyzyjne.

Kolekcja AXOR One – esencja prostoty

To samo myślenie projektowe charakteryzuje pozostałe elementy kolekcji. Dla przykładu moduł termostatyczny AXOR One wykorzystuje duże, wyraźnie oznaczone, bardzo czułe przyciski, aby zapewnić intuicyjne sterowanie poszczególnymi rodzajami strumienia pod prysznicem lub w wannie, podczas gdy duże pokrętło termostatu zapewnia ultraprecyzyjną kontrolę temperatury i ilości wody.

Z kolei zestaw prysznicowy jest z kolei idealnie harmonijnym połączeniem głowicy, główki prysznicowej, drążka prysznicowego i przyłącza węża. Dodatkowo elementy te charakteryzują się monolitycznymi formami i innowacyjną organizacją strumieni Rain i PowderRain, co odzwierciedla charakterystyczne wzornictwo tarczy prysznicowej.

Kolekcja AXOR One – esencja prostoty

Kolekcja 31 produktów

Kolekcja oferuje 31 produktów, w tym baterie jedno-, dwu- i trzyotworowe, baterie ścienne, stojącą baterię wannową z główką prysznicową oraz moduł termostatyczny. Gama produktów prysznicowych obejmuje głowice łączące strumień Rain i PowderRain, główkę prysznicową z funkcją PowderRain, a także zestaw prysznicowy z wyjątkowo estetycznym przyłączem ściennym.

Kolekcja AXOR One – esencja prostoty

Doskonałym uzupełnieniem kolekcji AXOR One jest program akcesoriów AXOR Universal Circular. Wszystkie elementy, standardowo dostępne w wykończeniu chromowym lub czarnym matowym. Istnieje również możliwość wybrania jednego z  odcieni ekskluzywnej powierzchni AXOR FinishPlus.

Konkurs „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni”

Do 12 listopada 2021 r. trwa etap nadsyłania zgłoszeń w konkursie pt. „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni” na projekt łazienki z wykorzystaniem produktów z kolekcji AXOR One. Zgodnie z regulaminem ma to być pomieszczenie samodzielne, funkcjonalne, możliwe do zrealizowania w rzeczywistości. Może posiadać okno, skośne ściany i wnęki. Projekt powinien obejmować strefę umywalki, strefę prysznica i/lub wanny oraz WC, a także miejsce do przechowywania i oświetlenie. Regulamin dopuszcza udział projektów zrealizowanych, wyklucza jednak te, które brały udział w innych konkursach.

Kolekcja AXOR One – esencja prostoty

Przy ocenie zgłoszeń będą brane pod uwagę kryteria funkcjonalności, możliwości realizacji zaproponowanych rozwiązań, pomysłowości i walorów estetycznych, przy czym jurorzy zwrócą szczególną uwagę na kreatywne myślenie, wykorzystanie potencjału Manufaktury AXOR oraz spójność stylistyczną projektu. Kluczowym warunkiem jest wspomniane już wykorzystanie co najmniej jednego modułu prysznicowego AXOR One.

Łatwo jednak sobie wyobrazić, że w trosce o spójność projektu oraz o jego wybiegający w przyszłość rys (zgodnie z podtytułem konkursu) uczestnicy wykorzystają potencjał zarówno rozbudowanej typologii armatury w kolekcji AXOR One, jak i bogatą gamę odcieni dostępnych w palecie AXOR FinnishPlus. Tu dostępne są m.in. odcienie mosiądzu, brązu, złota, czerwonego złota, niklu i chromu (każdy w wersji szczotkowanej lub polerowanej) oraz błyszczącej czerni i szczotkowanej stali nierdzewnej. Wspomniany w regulaminie konkursu potencjał Manufaktury AXOR to jednak również personalizacja baterii pod względem parametrów długości oraz wprowadzanych oznaczeń.

Dodatkowe informacje na temat kolekcji można znaleźć na stronie: www.axor-design.pl. Natomiast o konkursie przeczytacie TUTAJ.

Kolekcja AXOR One – esencja prostoty
Kolekcja AXOR One – esencja prostoty
Kolekcja AXOR One – esencja prostoty
Kolekcja AXOR One – esencja prostoty
Kolekcja AXOR One – esencja prostoty
Kolekcja AXOR One – esencja prostoty
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter