Kolekcja BLANCA – mariaż kryształu i porcelany

Kolekcja BLANCA – mariaż kryształu i porcelany

BLANCA to najnowsza, nietypowa propozycja Huty Szkła Kryształowego Julia. Projektanci – Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz i Sebastian Pietkiewicz – połączyli w niej kryształ i porcelanę, a zamiast pełnego zestawu naczyń zaproponowali wielofunkcyjne pojemniki o różnorodnych rozmiarach, kształtach i szlifach.

Nazwa kolekcji pochodzi od hiszpańskiego imienia Blanca, które oznacza „biała”. To wyraźne nawiązanie do wykorzystanych w kolekcji elementów z białej porcelany – pokrywek pochodzących z fasonu Fryderyka, ale także do „bieli” przezroczystego szkła kryształowego. W skład serii wchodzi 5 pojemników – o różnych pojemnościach i formach. Każdy z nich dostępny jest w 4 rodzajach szlifu. Co to oznacza? Możemy wybrać jeden, dwa, trzy lub więcej pojemników – jednakowych lub o różnych wielkościach. Możemy wybrać jeden rodzaj szlifu lub zmiksować różne – możliwości jest bardzo dużo i z pewnością doceni to każdy, kto szuka niepowtarzalnych rozwiązań.

BLANCA to propozycja dla osób niezależnych, które chodzą własnymi drogami, o bogatej wyobraźni i poczuciu estetyki. Kryształowe pojemniki w towarzystwie porcelany nabierają wyjątkowego stylu i nieustannie zaskakują, zachęcają by zajrzeć do środka, by zmieniać sposób ich wykorzystania. Kolekcja BLANCA łączy różne szlify, które można dowolnie zestawiać. Pobudza w nas naturę artysty i skłonności do fantazjowania przy dobieraniu  elementów zestawu. Pojemniki mogą służyć jako bomboniera, cukiernica, wazon czy po prostu pojemnik na makaron, ciastka…”- mówi Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz.

Sebastian Pietkiewicz podkreśla z kolei fakt, że kolekcja BLANCA umiejętnie łączy klasyczne wzory ze współczesnym spojrzeniem na rzeczywistość. „Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijających się technologii, zmian społecznych i realnych zagrożeń, dlatego potrzebujemy czasami spokoju i wyciszenia, skupienia na przedmiotach, które są łagodne i przyjemne. Retro formę w kolekcji BLANCA uzupełnia prostolinijna dekoracja czyli szlif. W pewnym sensie jest to powrót do przeszłości, bowiem od wieków porcelana i kryształ gościły na naszych stołach,. Teraz możemy je mieć w postaci jednego przedmiotu, zestawu. Porcelana lubi kryształ.”

Kolekcja BLANCA trafia też w gusta współczesnych odbiorców dzięki nowej interpretacji szlachetnych materiałów, które w tym wydaniu kojarzą się przede wszystkim z lekkością, dekoracyjnością i poczuciem humoru.

Kolekcja BLANCA znajdzie się w sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter