Kolekcja Contrail – płytki ceramiczne od marki Tubądzin

Kolekcja Contrail jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, dla których liczy się spokój, celebracja drobnych przyjemności oraz łazienka, w której odnaleźć można przede wszystkim relaks i odpoczynek.

Kolekcja Contrail to ostatnia z najnowszych propozycji łazienkowych w rozmiarze 30 x 60 cm, przygotowanych przez projektantów Ceramiki Tubądzin. Każda z jedenastu kolekcji wpisuje się w najnowsze trendy – od koloru roku Instytutu Pantone, klasycznego niebieskiego w kolekcji Reflection, przez grę światła, cienia i szklistą strukturę płytek w kolekcjach Muse, Modern Pearl czy Plain Stone, kończąc na odważnym designie w kolekcjach Terraform i Tinta.

Kolekcja Contrail - płytki ceramiczne od marki Tubądzin

Contrail to z kolei piękna, spokojna propozycja na wiosnę, którą – niespodziewanie – spędzamy w dużej mierze w domach i mieszkaniach. W niepewnych czasach zmian i życia, które jednocześnie zmusza nas do kreatywności, ale i cierpliwości, wybieramy często rozwiązania, które pozwalają nam cieszyć się wolnością, celebrować prostotę i naturalność oraz dostarczają wytchnienia.

Kolekcja Contrail od Tubądzin

Kolekcja Contrail to surowe, spokojne dekoracje, które projektanci połączyli z płytką inspirowaną cementem i drewnem. Matowa płytka ścienna Contrail ma kolor i fakturę betonu, podobnie jak płytka Contrail STR, którą dodatkowo przecinają pionowe, nieregularne pasy. Obie, ze względu swój surowy charakter, stanowią idealne tło zarówno w łazience, jak i w salonie.

Kolekcja Contrail - płytki ceramiczne od marki Tubądzin

Ziemista, bliska naturze kolorystyka kolekcji nawiązuje do nurtu wabi-sabi, który powstał z dwóch japońskich pojęć. Wabi oznacza prostotę, życie w zgodzie z naturą, ale też osobę, która potrafi docenić to co ma, bez nadmiernych oczekiwań. Sabi z kolei wiąże się z nieuchronnym upływem czasu i eksponuje piękno przemijania. Wabi-sabi to sposób odczuwania skoncentrowany na harmonii, skromności, z nutką tajemnicy przeszłości. Inspiracje twórców kolekcji tą filozofią są widoczne w prostocie, surowości i naturalnych teksturach kolekcji.

Dekory w kolekcji Contrail

Contrail towarzyszą dekory ścienne, które łączą jednocześnie mat i połysk, co powoduje, że połowa płytki pięknie odbija światło, a jednocześnie subtelnie eksponuje detal i jakość wykonania. Płytki dekoracyjne Contrail A i Contrail B STR różnią się tym, że druga z płytek przecięta jest naturalnymi żłobieniami, układającymi się w wąskie pasy.

Contrail to także połyskująca listwa ścienna Steel Cognac w nienachalnym odcieniu poszarzałego brązu. W podobnym, naturalnym kolorze jest także płytka gresowa Modern Ipe Brown przypominająca drewno, która idealnie sprawdzi się na posadzkach, podobnie jak płyta gresowa Contrail.

Kolekcja Contrail - płytki ceramiczne od marki Tubądzin - ceramiczne płytki łazienkowe Tubądzin

Kolekcja ze względu na swoją bardzo naturalną kolorystykę i surowe faktury dekoracji doskonale sprawdzi się w zestawieniu z innymi propozycjami Ceramiki Tubądzin, na przykład płytkami Cielo e Terra Polvere Mat, z kolekcji zaprojektowanej przez słynną polską projektantkę, Dorotę Koziara. Myśląc o aranżacji przestrzeni w otoczeniu kolekcji Contrail, warto mieć na uwadze drewniane lub kamienne dodatki oraz rośliny, które idealnie złagodzą surową strukturę kolekcji.

Grupa Tubądzin

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. Marka ma w swojej ofercie wiele ciekawych kolekcji płytek, takich jak Scoria,  Inpoint, czy Reflection.

Zobacz również: Goldgreen – kolekcja płytek inspirowana stylem etno | Przygaszona zieleń i głęboki granat w kolekcjach Ceramiki Paradyż

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter