Kolekcja „Departures” od marki ADORNO

ADORNO zaprezentowało „Departures”, jordańską kolekcję przygotowaną przez kuratorkę, współzałożycielkę i dyrektorkę Amman Design Week, Ranę Beiruti.

Kolekcja „Departures”

Kolekcja „Departures”, prezentowana wśród różowych piasków i klifów jordańskiej pustyni Wadi Rum, jest refleksją na temat przenikania się tradycji i współczesności we wzornictwie użytkowym. Jak opisuje Beiruti, jest to „podróż w głąb futurystycznych form – marzenie o przyszłości zakorzenione w ziemi”.

Kolekcja "Departures" od marki ADORNO
Kolekcja „Departures” od marki ADORNO

„Kolekcja czerpie inspirację z tradycyjnych technik, które definiują wzornictwo w Jordanii, ale pokazuje również bardziej współczesną stronę estetyki jordańskiej, inspirowaną naszym krajobrazem i otoczeniem, gdzie projektanci stworzyli nowe formy, które są płynne i krzywoliniowe. Widać tu silny sentyment do rzemiosła – przedmioty są ręcznie filcowane, rzeźbione młotkiem lub dłutem – ale innowacyjność jest widoczna w finalnej formie” – Rana Beiruti, kuratorka kolekcji.

Kultura projektowania w Jordanii

W drewnie, kamieniu, ceramice, metalu i wełnie na pierwszy plan wysuwa się tradycyjna wiedza rzemieślnicza, podkreślająca nieustającą zdolność i wyobraźnię współczesnych projektantów do posługiwania się zwykłymi materiałami w celu stworzenia dzieł, które odzwierciedlają dzisiejszą kulturę projektowania w Jordanii.

Kolekcja "Departures" od marki ADORNO
Kolekcja „Departures” od marki ADORNO

W kolekcji „Departures” dostępne są przedmioty zaprojektowane przez Ahmada Jarrara, Andre Mcheileha, Far Flung, in doi, Ishraqa Zraikata, kutleh, Opus Design Collective, SNC design studio, suli, filii MORPH X DESIGN STUDIO oraz Twelve Degrees.


Marka: ADORNO | adorno.design

Zobacz również: Designerskie panele akustyczne | FAIRY TILES by Ania Link

Kolekcja "Departures" od marki ADORNO
Kolekcja "Departures" od marki ADORNO
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter