Kolekcja Grunge od marki Tubądzin, czyli styl dla odważnych

Kolekcja Grunge łączy brąz, szarość i niebieski w rzadkich w ceramice zestawieniach – odważnej mozaice inspirowanej art déco, szklanym dekorze i płytkach ściennych, niczym przetarty cement.

Kolekcja Grunge od marki Tubądzin

W kolekcji Grunge projektantom udało się połączyć w jednej kolekcji wiele unikalnych pomysłów na aranżację wnętrza. Z jednej strony płytki surowe niczym przetarty beton, z drugiej klasyczne, geometryczne kształty, tak charakterystyczne dla stylu który narodził się dokładnie sto lat temu. Art déco jako odpowiedź na brak dyscypliny przestrzennej secesji, wprowadził do wnętrz ład, zaczął uwzględniać potrzeby odbiorców, szukał piękna w przedmiocie użytkowym.

Kolekcja Grunge od marki Tubądzin, czyli styl dla odważnych

Styl ten zbiegł się w czasie z powstaniem wzornictwa przemysłowego, jednak artyści którzy wybierali go w swojej twórczości bardzo pilnowali perfekcyjnego wykonania przedmiotów i używali do produkcji swoich dzieł drogocennych materiałów (np. kość słoniowa, złoto). Wnętrza w stylu art déco porządkowały przestrzeń, jednak nie były dla każdego, a jedynie dla znawców, którzy potrafili je docenić.

Faktury, wzory, kolory, wszystkie w jesiennej tonacji

Kolekcja Grunge zachwyca płytką dekoracyjną, która łączy w sobie różne faktury, wzory, kolory, wszystkie w jesiennej tonacji, oscylującej w modnym kolorze taupe – między beżem, a szarością. Płytka Grunge Taupe przywodzi na myśl nie tylko styl art déco, ale jego emanację na starych kamienicach, na muralach które możemy podziwiać do dzisiaj: wzory, których idealną kolorystyczną harmonię zakłócają elementy niczym z przetartego cementu, nadgryzione zębem czasu.

Kolekcja Grunge od marki Tubądzin, czyli styl dla odważnych

Całość przywołuje na myśl historię designu, która powraca w nowoczesnej odsłonie. Mozaika ta świetnie prezentuje się nie tylko w łazience, ale i w salonie. Może wypełnić całą ścianę lub jej fragment – jako element bardzo dekoracyjny, nie potrzebujący de facto żadnych mocnych dodatków.

Kolekcja Grunge to przede wszystkim jednak cztery matowe płytki ścienne. Struktura płytki Grunge White STR przypomina gęstą białą farbę, na której grabkami o wąskich ząbkach zaznaczono  nakładające się na siebie kwadraty i prostokąty. Jej faktura jest bardzo wyrazista i dyskretnie dekoracyjna.

Kolekcja Grunge od marki Tubądzin, czyli styl dla odważnych

Trzy pozostałe płytki ścienne to wariacje inspirowane przetartym cementem, niczym regularne płytki w kolorze białym, taupe i niebieskim, których klasyczna kolorystyka została rozmyta, jak po deszczu. Można nawet powiedzieć, że wyglądają nieco jak fragmenty impresjonistycznych krajobrazów. Warto przy tym zaznaczyć, że projektanci kolekcji Grunge po raz kolejny robią ukłon w stronę Classic Blue – koloru, który Instytut Pantone wyznaczył jako wiodący w 2020 roku.

Szklane płytki dekoracyjne na ścianę w kolekcji Grunge

W kolekcji znajdują się także szklane płytki dekoracyjne na ścianę, które łączą w sobie wszystkie wymienione wyżej kolory, z dodatkową nutą czerwieni, w jesiennej mozaice. Przypominają one malarską paletę, na której projektanci kolekcji rozmieścili wszystkie barwy kolekcji i swobodnie pomieszali je, niczym malarz przed naniesieniem farb na płótno.

Kolekcja Grunge od marki Tubądzin, czyli styl dla odważnych

W kolekcji znajdziemy także dwie listy ścienne, w kolorach czarnym i miedzianym. Całości towarzyszą gresowe płytki na posadzkę, designem odpowiadające płytkom ściennym, w wykończeniu lappato.

Kolekcja Grunge świetnie komponuje się z drewnianymi prostymi dodatkami, z barwami jej własnej palety kolorystycznej, a także z delikatnym złotem i srebrem. Idealnie pasuje do łazienki, ale zachwycać może zarówno w salonie, jak i przestrzeni korytarzowej.

Marka Tubądzin

Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Zobacz również: Fascynujące struktury w kolekcjach płytek Opoczno | Przygaszona zieleń i głęboki granat w kolekcjach Ceramiki Paradyż

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter