Kolekcja Polski Stół powiększa się o nowe elementy

Kolekcja Polski Stół powiększa się o nowe elementy

POLSKI STÓŁ to projekt, w którym trzech dolnośląskich producentów: Huta Szkła Kryształowego Julia z Piechowic, Manufaktura w Bolesławcu i Porcelana Kristoff z Wałbrzycha, połączyło siły, tworząc koncept spójnej wzorniczo zastawy stołowej z trzech materiałów: kryształu, kamionki i porcelany. Teraz, do początkowo oferowanych trzech zestawów kolekcji POLSKI STÓŁ dołączyły kolejne, funkcjonujące już samodzielnie, elementy kolekcji.

Za ideą POLSKIEGO STOŁU stało przekonanie, że warto przywrócić na nowo do łask tradycyjne rzemiosło, łącząc różnorodność i specyfikę każdego materiału z unikalnym wzornictwem.Trzy dolnośląskie fabryki stworzyły kolekcję, która powstała w wyniku współpracy zespołów projektowych i wzajemnego poznawania technologii produkcyjnych oraz ponownego odkrywania tradycyjnychmetod ręcznie wykonywanych dekoracji:szlifowania w krysztale, stempelkowania na kamionce oraz zdobienia porcelany.

Produkty powstałe pod szyldem POLSKI STÓŁ miały swoją oficjalną premierę podczas Łódź Design Festival 2015. Pierwsza prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a sam projekt został wymieniony w wielu relacjach z łódzkiego festiwalu. Następnie, 3 zestawy kolekcji(dwa śniadaniowe i jeden deserowy) trafiły do sprzedaży. Szybko okazało się jednak, iż klienci liczą na możliwość zakupu także pojedynczych elementów z każdego zestawu i dalszą rozbudowę kolekcji.

Uwzględniając opinie klientów,każda z firm zdecydowała się na „uwolnienie” wyrobów z każdego zestawu, umożliwiając ich osobną sprzedaż. Ponadto, od czerwca 2017 roku, w sprzedaży ukazały się również całkiem nowe wyroby wchodzące w skład kolekcji Polski Stół, funkcjonujące jako samodzielne elementy, które można dowolnie konfigurować.

Huta Julia, w ramach stałych zestawów, oferuje pojedynczo: szklanki, jajeczniki i kieliszki do wina. Nowymi elementami, zdobionymi sześciokątnym szlifem są zaś: kieliszki do wódki, pucharki do lodów, bomboniery, karafki i miodownice. Manufaktura w Bolesławcu zaproponowała jako rozwinięcie kolekcji m. in. patery, miseczki, maselnice, cukiernice, duże talerze płaskie, łopatki do tortów i dzbanki do zimnych napojów. Porcelana Kristoff również „uwolniła” talerze i miseczki, a dodała jako nowe propozycje talerze głębokie, salaterki, filiżanki, patery, zestawy do przypraw, mleczniki i dzbanki do kawy lub herbaty.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter