Kolorowe i mocno paryskie wnętrze od IMA Interiors & Furora Studio

Dziś przeniesiemy Cię do Paryża, gdzie na 90m2 powstało wnętrze pełne feerii barw i kształtów ze szczyptą nowoczesnego retro. Projekt został zrealizowany przy współpracy francuskiego studio IMA Interiors oraz polskiej pracowni Furora Studio. Podobny styl, oczekiwania i wizja sprawiły, że wnętrze przybrało mocno artystyczny charakter i wniosło wiele świeżości.

Paryskie wnętrze od IMA Interiors & Furora Studio

Inwestor nie obawiał się nietuzinkowych rozwiązań, nieoczywistych połączeń kolorystycznych oraz abstrakcyjnych kształtów. Dzięki temu powstało wnętrze o wyrazistym sznycie i z dużą dozą fantazji. Mieszkanie mieści się na piętrze budynku, które wcześniej służyło jako fabryka.

Duża sofa w salonie w projekcie IMA Interiors & Furora Studio
Przestronny salon we wnętrzach paryskiego apartamentu

Po czasie zostało ono przearanżowane na lokale mieszkalne, stąd jego charakterystyczne wysoko umieszczone okna i wysokie pomieszczenia. Aby w pełni spełniało wymogi wygodnego mieszkania, stworzony został nowy układ funkcjonalny, który pozwolił na wydzielenie różnorodnych stref i został w pełni dostosowany do stylu życia Inwestora.

Kuchnia – serce mieszkania

Sercem mieszkania jest jego kuchnia, stanowiąca centralny punkt i będąca także miejscem do spotkań z gośćmi. To także rozłożysty bar ubrany w fantazyjny fornir uzupełniony metalowymi detalami w fiolecie i postarzanym lustrze o śliwkowym blasku. Tutaj także użyte zostały kasetony świetlne, aby mocno oświetlić strefę kuchenną, ale także stworzyć klimat podczas kameralnych spotkań poprzez możliwość zastosowania światła o różnych kolorach. Całość uzupełnił kamienny fornir, którego mocna struktura przechodzi na kolejne części mieszkania.

Stół w przestronnym salonie w projekcie IMA Interiors & Furora Studio
Projekt pracowni IMA Interiors & Furora Studio

Strefa obok, znajdująca się na podeście i ukryta za oryginalnymi filarami, w całości dedykowana jest odpoczynkowi. Niska rozłożysta sofa, z miękki aksamitnym wykończeniem składnia do wygodnego relaksu. Sama forma siedziska została zaprojektowana na zamówienie, a abstrakcyjne, lekko figlarne koła nawiązują do postmodernistycznych miraży. W przeciwległym rogu znajdziemy natomiast niewielką przestrzeń na salon telewizyjny, który zdobi zaprojektowany przez architektów stolik.

Kolorowa strefa dzienna

Ściana dzieląca to pomieszczenie jest jednocześnie ścianą kominkową. Jej okładzina to mocny strukturalny kamień uzupełniony drewnianymi listewkami tworzącymi prześwit w górnej jej części z widokiem na całe mieszkanie. Za nią mieści się stół w błękitnym wykończeniu z polerowanym kamiennym blatem, który stoi na tle biblioteki, będącej jednocześnie ukrytym przejściem do strefy nocnej. W części dziennej nasycenie kolorów przechodzi od błękitów po róże i czerwienie, wtapiając się w purpurowe fiolety. To przestrzeń bardzo barwna i intensywna, której moc podkreśla światło wpadające do środka.

Duże łóżko w projekcie eklektycznej sypialni
Eklektyczna sypialnia projektu IMA Interiors & Furora Studio

Wspomniana ukryta część to prywatna przestrzeń, bardziej spokojna, jednak nadal obfita w kolory i wzory, tym razem idące w zielenie, turkusy i granaty. Tutaj znajduje się przejście do łazienki oraz garderoby, do których szklane drzwi o niebanalnej mocnej strukturze wtapiają się w obłe formy.

Mieszkanie ma niezwykle eklektyczny charakter. To wnętrze z nutą nonszalancji porozrzucanej po kątach, formach nawiązujących do lat 70., 80. i 90.. To także opowieść o paryskim stylu życia.


Projekt: IMA Interiors | imainteriors.com
Projekt: Furora Studio | furora.studio
Zdjęcia: Nicolas Anetson | nicolasanetson.com

Zobacz również: Wnętrze dla Pana Karola i jego córki | Apartament w stylu eklektycznym w Sztokholmie

Duża sofa w salonie we wnętrzach paryskiego apartamentu
Wnętrze w paryskim stylu w projekcie IMA Interiors & Furora Studio
Kolorowe i mocno paryskie wnętrze od IMA Interiors & Furora Studio
Stół i komplet niebieskich krzeseł we wnętrzu projektu IMA Interiors & Furora Studio
Kominek w salonie we wnętrzu 90-metrowego apartamentu w Paryżu
Stolik pomocniczy w salonie w projekcie IMA Interiors & Furora Studio
Łazienka w stylu eklektycznym we wnętrzach paryskiego apartamentu
Kuchnia we wnętrzach 90-metrowego apartamentu w Paryżu
Kolorowe i mocno paryskie wnętrze od IMA Interiors & Furora Studio
Kolorowe i mocno paryskie wnętrze od IMA Interiors & Furora Studio
Przestronny salon we wnętrzach paryskiego apartamentu
Wnętrze 90-metrowego apartamentu w Paryżu projektu IMA Interiors & Furora Studio
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter