Kolorostyka i faktura bliska otoczeniu

Kolorostyka i faktura bliska otoczeniu

Czterogwiazdkowy hotel Baltic Palace w Pobierowie został zaprojektowany przez dwóch polskich architektów – Piotra Michalewicza i Mateusza Tańskiego.

Pobierowo to niewielki kurort położony nad Morzem Bałtyckim w zachodniej części polskiego wybrzeża. Miasteczko, podobnie jak wiele innych nadmorskich miejscowości, w ciągu przeszło dwudziestu lat wolnorynkowej gospodarki i tworzących się z mozołem planów miejscowych zostało pokryte zabudową o niskich walorach estetycznych. W takim właśnie otoczeniu powstał nowy futurystyczny hotel Baltic Palace.

Architektura hotelu odcina się od tego otoczenia – jest jasna, lekka i opływowa. Szklana fasada przywołuje skojarzenia z falami i wydmami odległej o kilkadziesiąt metrów plaży. Spływając ze szczytu budynku w łagodnych łukach z giętego szkła, zaciera granicę pomiędzy dachem a elewacją, przechodząc w posadzkę otwartego placu przed budynkiem. Regularny podział fasady odpowiada logice wewnętrznego układu rozmieszczonych za przeszkleniami pokoi z których każdy ma wyjście na zlokalizowane pomiędzy nimi loggie. Tylna elewacja południowa powtarza ten sam rytm podziałów i przeszkleń. Szczytowe ściany zaprojektowane zostały jako proste płaszczyzny wykonane z dużych granitowych płyt.

W hotelu znajdują się 44 pokoje i apartamenty. Na parterze budynku oprócz holu wejściowego zlokalizowany został bar i restauracja, gabinety odnowy biologicznej oraz strefa SPA z dwoma basenami oraz saunami. W podziemiach hotelu zaprojektowany został klub nocny z możliwością przekształcenia jego powierzchni w sale konferencyjne.

Wszystkie zaprojektowane we wnętrzach materiały stanowią kontynuację przyjętej idei. Ich jakość, naturalna kolorystyka i faktury nawiązują do okolicznej natury, tworząc tym samym spójną całość z nowoczesną i lekką architekturą obiektu.

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter