Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach – nowoczesne aranżacje z klasycznym pięknem ognia

Nowoczesne mieszkanie z minimalistycznymi meblami, oryginalnymi dodatkami, najczęściej utrzymane w stonowanej palecie barw, ujmuje elegancją i stylem. Ale aby dość chłodna stylistyka nowoczesności nie odebrała mu przytulności i kameralności, potrzebne są także ciepłe akcenty. W tej roli świetnie sprawdzą się kominki narożne i trójstronne polskiej marki Kratki, które sprawią, że domownicy poczują sielski klimat bycia prawdziwie u siebie. Oryginalny design w duecie z żywą wizją ognia stworzą harmonijną całość przeznaczoną do nowoczesnych wnętrz domowych i komercyjnych.

Ten, który łączy

Kominki narożne lub te z trójstronną wizją ognia, dostępne w ofercie polskiej marki Kratki wyróżniają się na rynku urządzeń grzewczych perfekcyjną funkcjonalnością. Żywy blask ognia ze spektaklem tańczących płomieni można podziwiać we własnym domu z dwóch, a nawet z trzech stron. Ale nie tylko przepiękna wizja ognia zasługuje tutaj na uwagę.

Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach - nowoczesne aranżacje z klasycznym pięknem ognia

Kominki montowane na styku dwóch pomieszczeń: kuchni i salonu; jadalni i kuchni; salonu i hallu umożliwiają domownikom cieszenie się blaskiem ognia zarówno w czasie odpoczynku, jak i pracy. To piękno płomieni tańczących w eleganckich kominkach powietrznych o dźwięcznych nazwach Nadia lub Lucy (dostępnych w ofercie marki Kratki) zaprasza gości w głąb domu. A jest co podziwiać…

Efektowna dekoracja

Szlachetny marmur, surowa stal, subtelne drewno czy oszczędny kamień – zabudowa kominka narożnego powinna współgrać z charakterem wnętrza. W salonie inspirowanym stylem glamour, wśród złota i bieli, zdecydowanie warto postawić na marmur Calacatta z niezwykłym rysunkiem użyleń, które cudownie mienią się w blasku żywego ognia. W aranżacjach rustykalnych oraz vintage nie może zabraknąć drewna. Z kolei w loftach i softloftach kominek narożny obudowany stalą jest obecnie absolutnym hitem.

Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach - nowoczesne aranżacje z klasycznym pięknem ognia

Jasne płomienie stanowią perfekcyjne dopełnienie dla czerwonej cegły i nietuzinkowej miedzi. Miłośnikom zasady „mniej znaczy więcej” z pewnością przypadną do gustu oszczędne zabudowy z minimalną ilością elementów na zewnątrz, jak w serii kominków gazowych Leo (z oferty marki Kratki), gdzie na pierwszym planie jest zawsze zachwycająca wizja ognia z dwóch lub trzech stron w zależności od wybranego modelu.

Komfort użytkowania

„Oprócz nowoczesnego designu naszych kominków powietrznych Nadia i Lucy oraz wkładów NBU oraz NBC zadbaliśmy o to, by wszystkie nasze urządzenia były jednocześnie bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Bezpieczeństwo gwarantują najwyższej jakości materiały: szyba żaroodporna wytrzymująca temperaturę do 660°C, wycinane laserowo elementy stalowe oraz spawy wykonane w osłonie gazu szlachetnego, które gwarantują doskonałą szczelność” – tłumaczy Cezary Ziółek, dyrektor ds. marketingu w firmie Kratki.pl. „Ponadto wkłady NBU oraz NBC wyposażone są w podwójny system otwierania drzwi do góry (gilotyna) i do boku, dzięki czemu załadunek drewna oraz czyszczenie szyby jest łatwe i szybkie” – dodaje.

Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach - nowoczesne aranżacje z klasycznym pięknem ognia

Ciepło wprost z natury

Dwu i trójstronne kominki to nie tylko wyjątkowa ozdoba domu, która buduje przytulny klimat i rodzinną atmosferę. Ogień w kominku pozwala na sprawne ogrzewanie pomieszczeń oraz ekologiczne spalanie drewna. Wkłady NBC i NBU dostępne w ofercie marki Kratki spełniają wymagania Ekoprojektu oraz normy BlmSchV2, która wyznacza maksymalną emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach - nowoczesne aranżacje z klasycznym pięknem ognia

Należy pamiętać też, że eksploatacja ekologicznych urządzeń grzewczych to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim troska o jakość powietrza, którym oddychamy. Ogień z kominka narożnego to inwestycja na długie lata, która pozwoli domownikom cieszyć się nie tylko pięknem żywego ognia, ale także jego ciepłem.

Kominek w jeden dzień

Absolutnie wyjątkowym produktem na polskim rynku grzewczym są gotowe kominki, które można złożyć i uruchomić w zaledwie kilka godzin. Taki produkt ma w swojej ofercie marka Kratki. Urządzenia Home Easy Box składa się z ekologicznego wkładu NBC oraz gotowej zabudowy ze stali w uniwersalnej bieli lub czerni. Trójstronna wizja ognia, wysublimowany design, intuicyjna obsługa oraz gwarancja bezpieczeństwo to najważniejsze cechy tego urządzenia grzewczego. Firma Kratki.pl udowadnia, że trójstronny kominek można mieć szybko i łatwo. Za to niepowtarzalna atmosfera we wnętrzu sprzyjające beztroskim chwilom relaksu będzie trwać przez długie lata.

Kominki narożne lub te z trójstronną wizją ognia to idealne połączenie nowoczesnego wzornictwa z klasycznym pięknem ognia. W domu, mieszkaniu czy recepcji hotelu kominek łączący pomieszczenia będzie niepowtarzalną dekoracją, ale i źródłem komfortowego wypoczynku.

Zobacz również: Kominek do małego domu | Kominki – synonim bezpieczeństwa i niezależności

Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach - nowoczesne aranżacje z klasycznym pięknem ognia
Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach - nowoczesne aranżacje z klasycznym pięknem ognia
Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach - nowoczesne aranżacje z klasycznym pięknem ognia
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter